Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A mostani huszonévesek ha...

A mostani huszonévesek ha megérik, érezhetnek nagy változásokat öregkorukra a klímaváltozással kapcsolatban, vagy pár tíz év nem mutatna jelentős különbséget?

Figyelt kérdés
2019. dec. 8. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

40 éves vagyok és már most érzek 20-as éveimhez képest jelentős változásokat.


Mindenki azt hisz, amit akar, én saját szememmel látom és a saját bőrömön tapasztaltam mi történik az elmúlt 20 évben.


Többek közt csapadék eloszlása teljesen megváltozott. Sokkal jellemzőbbek lettek a hosszú csapadék mentes időszakok, az éves mennyiség meg pár alkalomra koncentrálódik, amikor meg annyi esik, amennyire nincs szükség. Szóval mostanában szélsőségek vannak inkább, vagy túl sok, vagy túl kevés.


Az utóbbi években megjelentek kártevők, amik eszméletlen sebességgel szaporodnak, enyhe a tél, a fagy pedig már évek óta nagyon rövid.


Nem akarok vészjoslo lenni, de a termőföldekkel egyéb problémák is vannak, amik függetlenek a klímaváltozástol, inkább a művelés módja teszi tönkre.

Mindenesetre ezek a tényezők összeadódnak.

2019. dec. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen egyetértek az első válaszolóval. Én is érzem a változást - rossz irányba mennek a dolgok.

Én 62 éves vagyok, és gyerkkoromban november végétől február elejéig gondolkodás nélkül lehetett a Balatonon korcsolyázni és fakutyázni - szinte minden hétvégén ott voltunk. Hétköznapokon a suli után a haza sem mentünk sötétedésig, hanem a dombon szánkóztunk.


Fiataloknak, akik esetleg nem ismerik a fakutyázás szót [link]

2019. dec. 9. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Nem kell pár tíz év, elég lesz 5-10 is. Már eltűnt a tavasz, ősz, télen nincs hó, és 5 hónapig tart a nyár.
2019. dec. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tislerics Máté ***** válasza:
100%
A kárpát medence éghajlata valóban kezd átalakulni, ami nagy valószínűséggel a globális klímaváltozás hatására (is) történik. Nekem is van személyes tapasztalatom: A hó például mindig leesett novemberben és ezért nem tudtak sokan eljönni a szülinapi gyerekzsúromra. Manapság már nem lenne ilyen probléma, mondjuk zsúrokat sem tartok...
2019. dec. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Igyekszem óvatosan kezelni az időjárási emlékeimet, mert az idő megszépít mindent.

De nekem úgy tűnik, hogy az utóbbi tíz évben kezdett érezhetően, fokozódóan rapszodikus lenni az időjárás.


Már megszoktuk tíz-tizenöt éven át, hogy a karácsony fekete és januárban, februárban potyog némi hó, de mostanában meg októberig tart a nyárvég, december közepéig az ősz és januártól március közepéig keménykedik a tél, újra van jég és hó, csak jóval később.


Ritkulnak a tipikus nyári viharok, futó zivatarok, helyette olyanok jönnek, amik nem pár órásak és beijesztik a sportcsokit az alsógatyába.


Valami folyamatosan változik, ez már ma érezhető, és most még inkább csak érzés, de mintha a változás erősödne, mértéke növekedne.

És szerintem itt mi még eléggé védettek vagyunk a kontinens közepén, hogy a változások valódi élét érezzük.

2019. dec. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 LeonScottKennedy ***** válasza:
75%
Hát, én még csak 23 vagyok de már én is érzek változást. Kiskoromban sokkal, de sokkal több hó volt, amikor még fehér volt a karácsony. És a hó elég sokáig kitartott. Manapság ami leesik elég gyorsan el is olvad. És ja, a nyarak egyre brutálisabbak, ez egyértelmű.
2019. dec. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%
Ja, és a tavaszt-őszt abszolút nem érzem, pedig régen azok is még megvoltak. Tényleg olyan mintha hosszú nyár - rövid tél váltakozna.
2019. dec. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudjuk, hogy fog kinézni 50 év múlva. Különféle forgatókönyvek vannak, bizonyos klímaingadozások oka pedig nem igazán ismert. Itt vannak pl. a nyarak. Ezek valóban nagyon melegek lettek az elmúlt két-három évtizedben, de egyáltalán nem biztos, hogy ez töretlenül folytatódni fog (a 40-es, 50-es években is sok meleg nyár volt, utána a 70-es, 80-as években viszont a hűvös, esős, a strandolóknak nem kedvező nyarak voltak túlsúlyban).


A változások megfigyelése a mérések alapján történik. A szubjektív érzékelésünk számára bizonyos változások most is nagyon feltűnőek, mások kevésbé, megint más jelenségek pedig mindig is részét képezték hazánk éghajlatának.

Két dolog azonban nem változik: az embereknek nagyon szelektív a memóriájuk, és mindig az aktuális időjárást szidják.

2019. dec. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!