Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudtok olyan algebrát mondani,...

Tudtok olyan algebrát mondani, amiben 1 négyzetgyökének három különböző megoldása van?

Figyelt kérdés
2019. dec. 18. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy másodfokú polinomnak maximum 2 megoldása lehet. Jelen esetben az f(x)=x^2 -1 polinomról van szó. Ennek nincs 3 megoldása. Esetleg nem arra gondoltál , hogy a köbgyök 1-nek van 3 kül. megoldása? Ha igen, akkor az a komplex harmadik egységgyökök, azaz az g(x)=x^3 -1 polinom gyökei.
2019. dec. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de nem arra gondoltam. Olyan algebrára gondoltam, amiben két előjel (plusz és mínusz) helyett három van, így három "valós" bázisegység is, amiknek a négyzetei külön-külön +1.
2019. dec. 18. 22:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, de pl a komplex számok?

Ott ugye pontosan három elem van, aminek a négyzete 1. Az 1, -1 és -i.

2019. dec. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3-as, majdnem! -i négyzete -1, hiszen (-i)^2 = (-1) * i * (-1) * i = (-1)^2 * i^2 = 1 * (-1) = -1. De a komplex számokhoz hasonló kiterjesztésre gondoltam én is, ahol három bázisegység négyzete +1, és az egyik ilyen egység maga az 1. Úgy sejtem, hogy a szorzás nem lesz kommutatív, de ezt nálam okosabb emberek majd megmondják.
2019. dec. 21. 14:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja igen...ezt benéztem :'D

Sajnos csoportból tudnék csak ilyet írni, algebrát nem igazán.

2019. dec. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!