Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik az az anyag ami szervez...

Xbox imádo kérdése:

Melyik az az anyag ami szervezetbe jutva azonnali alvást okoz?

Figyelt kérdés
Melyik az az anyag ami a szervezetbe juttatva akár injekció által azonnali alvást okoz több órahosszára is?

2019. dec. 22. 20:57
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Mire gondoltál? 😀 hogy amikor nem tudsz aludni, beadod magadnak és alszol?
2019. dec. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyik barátommal azon filóztunk hogy mi lenne az az anyag amit ha valaki bead a másiknak akkor több órahosszára is aludna tőle. de természetesen csak feltételes.
2019. dec. 22. 21:01
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Nincs ilyen.

Volt egy ilyen akció, ahol a terroristák elfoglaltak egy iskolát és beültek a gyerekek közé.

Végül el tudták altatni őket, de úgy tudom, többen belehaltak a gyerekek közül.


Létezik olyan altató, ami azonnal altat, de nagyon könnyű túladagolni - akár egy mélyebb lélegzetet vesz az illető, mert igen jó illata van - és már meg is halt.

2019. dec. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
2019. dec. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Izoflurán, propofol, fentanyl etc...


Egyiket se kapod meg mosolyogva. Ezek durva gyógyszerek és drogok. Nem mellesleg meg is halhatsz simán.


Van olyan altatás ahol a légzésed is leáll, vagy kihűlsz mint egy csöves.

2019. dec. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Aneszteziológusok és ITO-s orvosok meg tudják csinálni.
2019. dec. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az aneszteziológiai alvást sem feltétlenül úgy kell elképzelni, mintha otthon ledőlnél aludni. Külön eljárás az altatás alatti életben tartás, szóval átlag mókus ilyen szert nem fog kapni, mert vagy magát öli meg, vagy valaki mást a környezetében.


Nem tudom a szerek neveit, de engem altattak már gázzal és intravénásan is, legalábbis első lépésben. Gázzal tízet kellett lélegeznem egy maszkból, amit csak egy centire a képem elé tartottak... talán 2-3-ig jutottam, legalábbis addig emlékeztem (mellékhatás az emlékezet-kiesés.) Az intravénás altatásnál fogalmam sincs, mikor és hogy aludtam el. Egyik esetben sem lettem sem álmos, sem semmi, csak villany leó. Utána állítólag egyből inkubálva voltam, hogy ne omoljon össze a légcsövem, folyamatos pulzus és vérnyomás ellenőrzés. Utólag visszagondolva nem nevezném "alvásnak", inkább valami eszméletvesztéses állapotnak.

A lényeg, hogy nem tréfadolog. Kb. mintha méreggel akarna valaki kísérletezni.

2019. dec. 23. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi kísérleti egereket fentanyl-al szoktuk altatni. Erős fájdalomcsillapító és altató ópiát. Annyira addiktív hogy még a Darkweben is betiltották.


Beadod és 3-5 perc alatt elalszik. Ébresztés egy koktéllal történik ami Naloxone-t tartalmaz. Azt adják a drogambulancián a túllövéses heroinistáknak.


Van még isoflurane altatás, ott folyamatosan kell adni a gáz halmazállapotú cuccot egy maszkból.


Illetve uretán altatás is van, de az para. Ha jól tudom abból fel se nagyon keltik az alanyt... soha többé'


...

Én ezzel soha nem kísérleteznék otthon... ez nem játék, és nem az Inception nem megvalósítható.

2019. dec. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
21%

Nem vagyok szakember, de a tiszta szesz (etil-alkohol) nem okoz azonnali alvást vénásan beadva? Mondjuk, 25 ml.

Olvastam egy ilyen sztorit, hihetőnek tűnt.

2019. dec. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na most ha annyira para, akkor miért reklámozzátok név szerint a szereket, valószínűleg egy kölyöknek?
2019. dec. 24. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!