Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha fénysebesség közelében egy...

Ha fénysebesség közelében egy objektum idődilatációt, hosszúságkontrakciót szenved, akkor hogy nem? Vagy szenved az is?

Figyelt kérdés

#fény #idődilatáció #hosszúságkontrakció
2019. dec. 31. 10:19
 1/6 A kérdező kommentje:
*akkor a fény hogy nem
2019. dec. 31. 10:20
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, a foton számára megáll az idő. Ezért nem bomlik el.
2020. jan. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De akkor hogy ér el ide??
2020. jan. 2. 11:04
 4/6 A kérdező kommentje:
a Földre ha megáll neki az idő?
2020. jan. 2. 11:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Számunkra nem áll meg az idő, és mi észleljük, hogy fénysebességgel jön, és ideér. Közben a foton kereken nulla másodpercet öregszik. Ezt csak azért tudja megtenni, mert nincsen neki nyugalmi tömege. Illetve nyugalma sem, mert kénytelen mindig fénysebességgel menni :) Egy tömmeggel rendelkező nem stabil részecske, pl. egy müon esetén látványosabb a dolog: minél gyorsabban megy, annál nagyobb a felezési ideje - mert annál lassabban telik a sajátideje.
2020. jan. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egy ideje a fény természetét tanulmányázom ez a kérdés csak megfogalmazódott bennem,de sehol nem találtam rá választ. Ezért próbáltam magamtól rájönni én csak addig jutottam,hogy nekik az idő nem telik,de számunkra igen. Ebből következett,hogy akkor hogy látjuk. Ez nagyon hasznos információ volt számomra. Mégegyszer Köszönöm! :)
2020. jan. 2. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!