Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyik ismerősömmel már napok...

Egyik ismerősömmel már napok óta vitatkozok azon, hogy a nők maguktól is képesek-e teherbe esni. Csak szerintem h***eség?

Figyelt kérdés

Szóval... A történet ott kezdődött, hogy szóba jött a téma, mint szexualitás. Az ismerősöm elkezdett viccelődni, hogy a Sévdek közül úgy is mindenki b**i. Én csak azt feleltem neki, hogy az képtelenség, ugyanis már rég kihaltak volna akkor.

Erre egy érdekest választ kaptam, amit azzal magyarázott hogy a BIOLÓGIA TANÁRÁTÓL hallotta. Állítása szerint a nők, ha nincs férfi a közelben, az az ha kihalóba lenne az emberi faj, és csak nők maradnának, akkor egy idő után elkezdenének olyan hormont termelni, amitől megtermékenyítenék saját magukat.

Szerintem ez egy hatalmas hülyeség, de ő még mindig nem hiszi el. Szóval van itt valaki aki ért ezekhez, és el tudná nekem magyarázni, ha esetleg tévednék ezzel kapcsolatban, és a nők maguktól is teherbe eshetnek?



#nők #terhesség #kihalás #érdekes #emberi faj #ezt ő sem gondolta komolyan #tisztára összezavarodtam
2020. jan. 4. 21:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Persze

Szűz Máriának már sikerült 🙄🙄🙄🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

2020. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Amiről a barátod beszél, az a szűznemzés. CÁPÁK, GYÍKOK, VARÁNUSZOK képesek rá.


A petesejt a nőnél NEM hormontól termékenyül meg, hanem IVARSEJTTŐL (spermium).


Biológia órára kellene járni!

2020. jan. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Pont ugyan ezt mondtam mint a 2., de nem hitt nekem, mert ugye a tanár szava szent.
2020. jan. 4. 21:56
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom, valamit félreértette a gyerek, egy tanár garantáltan nem mond ilyen hülyeséget!
2020. jan. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát... Sajnos attól hogy valaki tanár, még nem feltétlen intelligens. Az intelligencia nem kortól, műveltségtől, és még sorolhatnám hogy mitől nem függ.
2020. jan. 4. 22:04
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Na, elolvastam a parthenogenesis angol wikipédia cikket hogy 100%-ig biztosan mondhassam: ez hülyeség (amit a barátod állít).


Már azt furcsállottam, hogy erről egy árva szó nem volt soha sem biológia BSc szakon, pedig volt állatszervezettanom plusz felvettem embriológiát is szabadon választhatónak.

Nem akármiért nem hallottam ilyesmiről a Biblián kívül: ilyesmi embernél nem fordul elő.

A legösszetettebb élőlények amik erre még képesek azok a komodói varánuszok, és néhány egyéb hüllő.


Embernél már a nagyon korai fázisban életképtelen, korán elpusztuló embrió tud max létrejönni ha VÉLETLENÜL valami hatásra elkezdene egy megtermékenyítetlen petesejt (oocyta) osztódni.

Mivel haploid (és nem diploid, mint minden egészséges ember testi sejtje) ezért már korán életképtelenné válik az embrió. (Értsd: korán = 14-20 nap)


Életképes, egészséges emberi egyed ilyen úton nem tud létrejönni.


Ezt semmilyen hormonnal nem tudja egy női szervezet megoldani, mert genetikai oka van a magzat életképtelenségének.

2020. jan. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

"Erre egy érdekest választ kaptam, amit azzal magyarázott hogy a BIOLÓGIA TANÁRÁTÓL hallotta. Állítása szerint a nők, ha nincs férfi a közelben, az az ha kihalóba lenne az emberi faj, és csak nők maradnának, akkor egy idő után elkezdenének olyan hormont termelni, amitől megtermékenyítenék saját magukat."

Szerintem az ismerősöd félreértette az egészet.


A tanár feltehetőleg egy teljesen elképzelt felvetésre reagálhatott, hogyha nem lenne férfi és kihalás szélén lenne az emberiség, akkor a nők biztosan találnának módot arra, hogy megtermékenyüljenek.


Mesterséges sperma már létezik példának okáért:

[link]

2020. jan. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az utolsónak csak annyit mondok, hogy az egész kérdést csak azért írtam ki, hogy bebizonyítsam neki az igazamat, mert nem hajlandó engedni belőle.
2020. jan. 5. 00:14
 9/13 anonim ***** válasza:

A legjobb amikor egy témában kompetens személyre hivatkozva állítunk hülyeséget. Már az első mondata egy hazugság: "Sévdek közül úgy is mindenki b**i." Azután persze tovább folytatja a hazugságát: "BIOLÓGIA TANÁRÁTÓL hallotta"

Ha valaki neked azt mondja 5+5=11 és nem hiszed el, de azt mondja: Egy egyetemi matematikai professortól hallotta (hogy alátámassza a hülyeségét), te akkor összezavarodsz 5+5 lehet mégis 11 és nem 10.

2020. jan. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, ha egy kizárólag a férfiakat pusztító járvány söpörne végig a világon, akkor is fenyegetne a kihalás.

Erről egyik régi, kedvenc könyvem jut eszembe: Robert Merle - Védett férfiak.

Persze a genetika sokat fejlődött (klónozás), de nem mindenható.

2020. jan. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!