Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kedveseieim! El tudja nekem...

Kedveseieim! El tudja nekem valaki magyarázni pontosan mivel foglalkozik az elméleti matematika?

Figyelt kérdés

2020. jan. 22. 08:01
 1/7 Wadmalac ***** válasza:
94%

Csak példaként: Különböző matematikai sejtésekre megoldás-keresés, egyéb prímszámokkal kapcsolatos probléma-megoldások.

Nem kell azt hinni, hogy ez teljesen külön világ az alkalmazott matematikától, oda folyamatosan átkerülnek az elméleti matematika eredményei.


Érdemes utánanézni mondjuk Gödel munkásságának. Csak hogy látsszon, hogy az elméleti matematika eredményei mennyire nagy jelentőségű hatással lehetnek a matematika MINDEN területére.

2020. jan. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Én meg azt nem tudom, mit csinál az, aki alkalmazott matematikával foglalkozik.

Mert ugye az egyetemen az elméleti és a kísérleti fizika pl. jól elkülönül, de a matekot nem lehet ennek analógiájára elképzelni, mert az olyan lenne, mint ha mondjuk egy matematikai problémát kiadnánk 100 matematikusnak, és a különböző megoldásokat a kísérlet adatainak vennénk, és statisztikailag feldolgoznánk. Nyilván nem erről van szó.

2020. jan. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Wadmalac ***** válasza:
#2: :D Igen, ez tényleg kicsit fából vaskarika, hiszen a matematikát alkalmazásban általában valamilyen más tudományág használja.
2020. jan. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elméleti matematika:

Valami bizonyítás kidolgozása, hogy két halmaz metszetének véges szorzata végtelen (most csak hasraütésszerűen)


Alkalmazott matek:

Numerikus módszerek fejlesztése, np teljes problémák


Tehát aminek közvetlen alkalmazása is van.


Persze ez csak az én meglátásom.

2020. jan. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:

"Alkalmazott matek:


Numerikus módszerek fejlesztése, np teljes problémák"


Nem tudom, hogy a kódképző algoritmusok mennyire vonhatók ide, szerintem a matematikájuk szintjén elsősorban ide tartozik, csak utána az informatikához.

2020. jan. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vagy pl a sztochasztikus módszerek.


Nyilván összefügg az elméletivel is, de a sztochasztikus folyamatokat egyből lehet alkalmazni számtalan formában. Gazdaság, fizika, biológia, mérnöki tudományok stb.


Ezeknek úgymond az előszobája az alkalmazott matematika.


Meg ezek ma már interdiszciplináris tudományok.


Mindig a neurobiológiát hozom fel példának. Az idegsejtek megértése, modellezése ötvöz minden tudományt, a kvantummechanikától kezdve az elektrofiziológián át végül az alkalmazott matematikáig.


Tehát egy alkalmazott matematikus teljesértékű PhD-t csinálhat neurobiológiából egy orvosi egyetemen. Mert olyan mennyiségű adaton kell számtalan matematikai modellt és analizíist kidolgozni, hogy bőségesen elfér több programozni képes alk. matematikus egy idegtudományi kutatócsoportban. Sőt enélkül ma már nem lehet szinte publikálni.

2020. jan. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tehát ahhoz hasonlítanám, mint egy nyelvész aki professzionálisan érti és alkalmazza a nyelvet fordításra különféle tudományokban.


Elméleti nyelvész meg magát a nyelvet és összefüggéseit kutatja.

2020. jan. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!