Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valóban kéz a kézben járnak...

Kovács Boglárka11 kérdése:

Valóban kéz a kézben járnak azon képességeink, mint a matematika és a jó nyelvérzék?

Figyelt kérdés
Valaki egyszer azt mondta nekem, hogy csak akkor lehet jó nyelvérzéked, ha van érzéked a matekhoz is. Mert mindkettőhöz logika kell. Erről ti mit gondoltok? Valóban ezen múlik ez és Vince versa?

#tanulás #képességeink
2020. jan. 22. 20:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem tudom alátámasztani.
2020. jan. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen más képesség a kettő. Lehet, hogy valaki beszél 3-4 nyelvet de még a fejszámolás is nehézkes neki.
2020. jan. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Rám nagyon nem érvényes. Matek sose ment. Nyelv suliban is a kedvencem volt, és azóta is megtanultam pár nyelvet.
2020. jan. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a matek + zene
2020. jan. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sőt, inkább az ellenkezője jellemző. Én mindig is jó matekos voltam, a nyelvek viszont nehezen mennek.
2020. jan. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam eddig. Magamon is és az ismerőseimen is. Általános iskolába nálunk volt matek és nyelv fakt is (nem pont így hívták, csak már nem emlékszem rá hogy), ahol emelt óraszámban lehetett tanulni. 5-től lehetett választani őket, én először mindkettőn voltam, de aztán 6-tól az angolnál visszaléptem az alapra, mert az nem igazán ment. Érdekes volt, de 8. osztály végére a két fakt között alig volt átfedés, a 45-50 főből (2 osztály össze volt vonva ezeken) összesen csak 2-en voltak akik mindkettőre jártak. Nem azért mert nem volt jó valamelyik, hanem mert mindenki ki tudta jelenti hogy neki melyik megy jobban. Nagyjából 30 fő járt ezekre a plusz órákra: matekon 18-an voltunk, angolra meg kb. 10-en jártak. Olyan meg akinek mindkettő nagyon jól ment tényleg csak 2-en voltak.
2020. jan. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Eddigi tapasztalataim alapján semmilyen összefüggést nem látok a két dolog között.
2020. jan. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egész családomnak tanulás nélkül is simán ment a matek (általánostól egyetemig), a magyar nyelvvel sem volt semmi probléma.



Az idegen nyelv tanulása, a nyelvvizsga nyögvenyelős volt.

2020. jan. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak úgy lenne!

Akkor nem kaptam volna egy kegyelem-kettest matekból az egyébként tiszta ötös érettségin.

Még ma sem tudok nehézség nélkül egy rendes osztást elvégezni, miközben tolmács- és műfordító vagyok közel 20 éve... :-(

2020. jan. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ja volt egy osztálytársam, aki segg hülye volt a matekhoz meg a helyesíráshoz is (szerintem diszlexiás is volt).

És kb filmekből, hallás után megtanult németül, angolul.


Én csilliárd angol nyelvű filmet néztem, de felirat nélkül a felét se értem.

#8 voltam

2020. jan. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!