Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy fenol molekula hány...

Egy fenol molekula hány hidrogén kötést tud kialakítani?

Figyelt kérdés

Mivel a az O-nek 2 nemkötő e-parja van és egy hidrogén is kapcsolódik hozzá úgy gondolom 3-nak kellene kialakulnia, de az ábra ami a könyvben van csak addig mutatja, hogy egy fenol molekula 2 másik fenolhoz kapcsolódik H kötéssel. Szóval nem igazán tudom hogy van most ez, szerintem 3-al képes kialakítani, de nem vagyok benne biztos.

Előre is köszönöm a válaszokat!



#kötés #molekula #Fenol hidrogén
2020. jan. 26. 07:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1 fenol molekula 2 másik fenol molekulával tud H kötést képezni (Figure 3):

[link]

Ennek oka, hogy az O egyik magános e- párja (lone pair) delokalizálódik a benzol gyűrű π e- szextettjével:

[link]

Megjegyzés: a víz molekulák azért tudnak tetraéderes geometriával koordinálódni egymáshoz, mert 2 H atom és 2 lone pair van a H2O molekulában és ez 4 H - híd kötést tesz lehetővé. Míg a fenolban csak 1 H atommal és 1 lone pair-rel lehet számolni.

2020. jan. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. jan. 26. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!