Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Alvin Hudson és Rex Nelson...

Alvin Hudson és Rex Nelson "Útban a modern fizikához" című könyvéből miért nincs megvásárolható példány?

Figyelt kérdés
Megnéztem több antikvárium weboldalán a könyvet, azonban mindenütt csak előjegyezni lehet, vásárolható példány nincs belőle. Úgy hallottam hasznos, alapos, jó könyv – emiatt furcsállom, hogy nem nyomtak belőle annyit magyar nyelven, hogy lehessen belőle találni megvehető példányt.

#könyv #fizika #tudás #Alvin Hudson #Útban a modern fizikához #Rex Nelson
2020. jan. 29. 10:12
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
És még az egyetemi könyvtárban sincs meg, szóval kikölcsönözni sem tudom. :-/
2020. jan. 29. 10:13
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ez segít-e, de itt megvan fejezetenként pdf formában.

[link]

2020. jan. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 TappancsMancs ***** válasza:
A könyveket bizonyos példányszámban adják ki, ha nagyon keresett azt látják a fogyásból és van visszhangja. Olyankor újra kinyomják adott példányszámban. Aztán az is elfogy és így tovább amíg látják értelmét kinyomtatni. Tehát előbb vagy utóbb minden könyv elfogy a könyvesboltokból. Ilyenkor érdemes megnézni antikváriumokban, mert vannak akik egy idő után eladják, mert nem fér otthon, vagy nem akarják többször elolvasni...
2020. jan. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A BME könyvtárában van vagy 30-40 darab kölcsönözhető. Melyik könyvtárban kerested?
2020. jan. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#2: Papír alapon érdekelne. Még nincs e-könvolvasóm. 😅


#3: De antikváriumokban sem találtam.


#4: Dunaújvárosi Egyetem könyvtára.

2020. jan. 30. 22:50
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez nem antikvár könyv, így nyilván ott nem találtad.

Javaslom, látogass el a BME könyvtárába.

Az ottani választékból itt tudsz tájékozódni:

[link]


Ha hallgató vagy (akár külsős) biztosan lehet kedvezményt is kapni a beiratkozáshoz, de egyébként sem egy nagy összegről beszélünk. Helyben meg talán díjmentesen is lehet olvasni.

Azért jó amúgy a BME könyvtára, mert egy csómó műszaki és természettudományos anyagot megtalálsz ott, régebbieket is, amik még antikváriumokban sincsennek.

2020. jan. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#6: Csak felutazni Budapestre egy kisebb vagyon... :-/
2020. febr. 1. 17:31
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az a fejezetes elég ócska egy szkennelmény, én valahol letöltöttem normálisabb kinézettel is.


Kérdező, koldus ne válogasson. Ha megvan elektronikusan, akkor jobban megvan, sőt, sokkal jobban megvan, mint ha nincs meg sehogysem.

A pdf-et amúgy nagy kínszenvedés lenne ebookolvasón tanulmányozni, ilyen képletes könyvet meg nem lehet jól átalakítani más formátumba.

2020. febr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 dq ***** válasza:
100%
A könyvtárak el tudják kérni egymástól a könyveket (postaköltségért): [link]
2020. febr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#8: Sajna még e-book readerem sincs. Laptopon és okostelefonon meg nem akarok sokat olvasni, mert kifolyik a szemem. Elég azt az 1-2 rövidebb jegyzetet átbogarászni azokon az eszközökön, 1000+ oldalas anyagot szívesebben tanulmányozok át papíralapon.


#9: Túl drága az is ahhoz képest, hogy csak kölcsönzés.

2020. febr. 11. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!