Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan váltakoznak az alábbi...

Hogyan váltakoznak az alábbi tendenciák a periódusos rendszerben (kémia)?

Figyelt kérdés

1. reakciókészség

2. ionizációs energia

3. gerjesztési energia


Azt tudom, hogy az ionizációs energia periódusonként csökken fentről lefele, és főcsoportonként nő balról jobbra, úgy hogy a periódus legkülső jobb oldalán lévő elem elektronegativiása mindig sokkal nagyobb, mint a következő sor első eleméé (tehát az kisebb).


az ionizációs energia és az elektronegativitás közel ugyanaz (más a fogalom, de ha a tendenciát nézzük)


A gerjesztési energiából tudom, hogy van több féle is, de az is kollerál a fent említett további 2 fogalom tendenciájával a Mengyelejev rendszert nézve?



2020. febr. 19. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:

"...az ionizációs energia és az elektronegativitás közel ugyanaz."

Közel sem ugyanaz, legfeljebb arányban állhat de ez sem szükségszerű. Az EN-t megválaszoltam itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

Az e- gerjesztési energia meg több tényezőtől függ (4 kvantumszám), alapból semmi köze a fentebb említett 2-höz.

2020. febr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de sajnos ebből semmit nem értek! :(
2020. febr. 19. 15:44
 3/4 A kérdező kommentje:

Úgy értettem amúgy hogy közel ugyanaz, hogy TENDENCIÁLISAN ugyanúgy változnak (közel ugyanúgy)

Tudom hogy a fogalmak nem ugyanazok

2020. febr. 19. 16:37
 4/4 anonim ***** válasza:

meg kell nézni az elemek tulajdonságait akkjor és meg tudod válaszolni a kérdés nagy részét

melyikreaktívabb, F vagy Cl? F

O vagy S? O, O vagy F? F, Ei annáll kisebb minél távolabb van az e- azt atommagtól, Ei(C)>Ei(Si), mi aza gerjesztési energia?, minaek a gerj E-ja, e- -nak?

2020. febr. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!