Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Házilag elkészithető e steril...

Téékáá kérdése:

Házilag elkészithető e steril NaHCO3 infuziós oldat?

Figyelt kérdés

Borjak erős hasmenést követő dehitratáltság kezelésére használok fiziológiás só oldatot, de a fellépő metabolitikus acidózist nem tudom vele korigálni.

Amerikai tanulmányokban olvastam h 0.5-1% os NaHCO3 oldattal rehidratálják a borjakat és iggy több a túlélő.

Vagy másik lehetőség 5% glükóz oldat és hozzáadott 8.4% NaHCO3 oldattal rehidratálnak.

Körbe kérdeztem és sehol sem kapható nálunk NaHCO3 oldat.

Készithetek házilag 0.5%. 1% vagy 8.4% NaHCO3 steril oldatot?

u.i egy bukott állatovos tanonc


2020. febr. 23. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

NaHCO3 = szóda-bikarbóna. Van a boltban.

Sterilizálni házilag leginkább hővel tudsz. Edényeket hevítéssel, vizet forralással, ilyenek.

Szóval szerintem igen, készíthetsz. Hogy mennyire lesz az steril, az odafigyelésedtől függ nyilván.

2020. febr. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Egy bukott állatorvos tanonc mit csinál erős hasmenéses állatokkal? Eleve hogy kezelsz állatokat házikészítésű koktélokkal?


...

Terjed a sertéspestis, a száj és körömfájás, madárifluenza és különféle koronavírusok.


Nem kellene szórakoznod beteg állatokkal képesítés nélkül. Hívj ki egy rendes állatorvost! Különben kockáztatod a többi állat és az emberek egészségét is. Az állatok betegségeit nem lehet félvállról venni basszus.

2020. febr. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Látom sikerült megragadni a lényeget kedves utlsó, nekem nem szokásom szórakozni semmivel, pláne ilyesmivel.Sok kisbocit állitottam már talpra és fogok is.

Ami pedig terjed az a hülyeség.

2020. febr. 23. 19:53
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

A kérdést jelentettem egy ANTSZ-es ismerősömnek. Átadták az ügyet a rendőrségnek, hamarosan lekérik az IP és lakcímedet.


Számíts rá, hogy hamarosan bilincsben fognak elvinni a rendőrök.

2020. febr. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Gratulálok, látom kifogytàl az allatkinzókból.

Nèzesd meg magad.

2020. febr. 23. 20:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Bármely gyógyszertárban kapsz szódabikarbona néven. Azt feloldod vízben és kész az oldatod.


Csak mellesleg, ez általános iskolai kémia anyag (legalábbis nálunk ez volt), hogy ezt magyarul "szódabikarbonának" hivják. Amúgy meg beírod a google-ba és megtalálod.


És a fenti kérdésed alapján kb. érthető, hogy miért buktál meg. Remélem már az első félévben kivágtak az egyetemről.

2020. febr. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Végig toltam az egyetemet, amúgy meg egyetemen nem szokás csak úgy kivágni embereket.

Az oldatot meg lehet csinálni házilag, de sterilizalni nem tudod mert hevitesre bomlani kezd a szódabikarbona és szerrobbanna az üveged. Tulnyomasos nedves sterilizator kell.

A válasz pedig a kérdésre az h NEM.

2020. febr. 24. 11:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Én beírtam a googléba, hogy HaHCO3 infúzió. És kapható készen ilyen infúziós oldat (steril), ha állatorvos lennél akkor ezt tudnod kéne.
2020. febr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt írd a keresőbe, hogy "B. Braun 8,4%"
2020. febr. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!