Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a Déli-sarktól 1 m-re...

Ha a Déli-sarktól 1 m-re északra elindulok mondjuk keletre és folyamatosan tartva ezt ez irányt megteszek így egy kört, akkor elmondhatom, hogy körbeutaztam a Földet?

Figyelt kérdés
Az összes délkört keresztezve visszatértem a kiindulási pontba, azaz elméletileg megkerültem a bolygót, nem?

2020. febr. 24. 07:49
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Hivatalosan nem ismerik el annak. A fokok rendben vannak, a kiindulási és a megérkezési pont is ugyanaz, de asszem meg kell lenni min. a rák/baktérítő hosszúságának.
2020. febr. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hollófernyiges ***** válasza:
96%
El. De a Földet tényleg körbeutazni gyorsabb és olcsóbb, mint eljutni a Déli-sarkra.
2020. febr. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Maximum annyi, hogy minden hivatalos hosszúsági fokon áthaladtál.

Megkerülni a bolygót egész mást jelent.

2020. febr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nem. De megcsinálhatod azt a trükköt, hogy mész 1 km-t északra, 1 km-t keletre és 1 km-t délre és visszajutsz oda, ahol indultál.


Ezt sehol máshol nem tudod megtenni, csak a déli sarkon állva.

2020. febr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Nem. De megcsinálhatod azt a trükköt, hogy mész 1 km-t északra, 1 km-t keletre és 1 km-t délre és visszajutsz oda, ahol indultál.


Ezt sehol máshol nem tudod megtenni, csak a déli sarkon állva."


De meg tudod máshol is. Az északi sark közelében :) 1km-rel délre kell indulni az 1km kerületű szélességű körtől.

2020. febr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!