Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jól gondolom ezt - szubszitúci...

Jól gondolom ezt - szubszitúció&addíció - diének, delokalizáltság (kemia)?

Figyelt kérdés

Szóval ugye a delokalizált elektronjainál erősebb a költsönhatás pl a benzolban, mint mondjuk a lokalizált elektronjai, ezért habár egy telítetlen szénhidràt a benzol, általában nem fog szeretni addíción átmenni, mert túl nagy energia lenne felszakítani a belső delokalizált gyűrűt. Persze meg lehet “erőszakolni” a benzolt is és adhatok hozzá nagyonnagy befektetett energiával pl 3H2-t, de nem ez a tipik benzol viselkedés

És ha ez a benzolnál és egyéb aromás ciklikus szénhidrátnál így van, akkor a nem ciklikus nyíltláncú konjugált kötéseket (váltakozó dién szerkezet) szerves vegyületeknél is így van? Mert akkor azt is nagyobb energia lenne felszakítani, nem?



2020. febr. 27. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:

"telítetlen szénhidràt a benzol"

Egy-két fejezettel menjünk visszább. Több alkalommal a szövegben is, és a kulcsszavak közt is a benzol úgy szerepel, hogy szénhidrát. De a benzol nem az. A benzolban csak szén és hidrogén van, tehát a benzol szénhidrogén. Így is ugyanaz a kérdés?

2020. febr. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Bocsi, igen. Tehát NEM szénhidrát, hanem oxigén nélkül, szénhidrogén


Ugyanaz a kérdés!

2020. febr. 27. 15:06
 3/5 anonim válasza:
Lehet teliteni, hisz eloallitaas is benzin reformacioval tortenik(n hexan) tehat megfelelo katalizatorral, magas homerseklettel meg lehetne tenni szerintem, csak felesleges, nincs haszna
2020. márc. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, igen ezt én is tudtam, de engem pontosabban az érdekelene, hogy a konjugált 2ős kötéseket tartalmazó nyílt láncú vagy elágazó (dién szerkezet) szénhidrogénekre is ugyanez vonatkozik-e, hogy azokat is ilyen nehéz-e reakcióba hozni?
2020. márc. 1. 18:44
 5/5 anonim válasza:
Hat persze azert kell katalizator es magas homerseklet oda is
2020. márc. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!