Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vízzel való reakciók (kémia)?

Vízzel való reakciók (kémia)?

Figyelt kérdés

Tehát tudok 1-2 reakciótípust, meg az alapvetőszabályokat (poláros-polárosban, apoláros apolárosban fog oldódni). És tudom, hogy van amikor fizikai oldódásról és kémiairól is tudunk beszélni.

De pl a Magnézium atomok között fémes kötés van, tehát ugyanolyan a fémeskötésben a rácsenergia kooordinácós száma, nincs elektronegativitásban nagy különbség. Apoláros, tehát oldódnia nem illene vízben, viszont mégis MgOH es 1/2H2 keletkezik belőle.

Kérdésem, miért???


Vagy pl C4H10(g) is apoláros, de vízbe vezetve lesz Co2+H2 . De ha nem poláros, akkor nem illene neki reakcióba lépni a vízzel.

Szóval ezek miért történnek akkor mégis meg?

Vagy honnan tudom, hogy nem fog egyáltalán semmi féle reakcióba lépni az oldószerrel, vagy kémiailag fog reagálni?

Thx



2020. febr. 27. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:
47%

Mi az, hogy apoláros? Ezt a tulajdonságot molekulákra és kötésekre értelmezzük. Ettől függetlenül az igaz, hogy a fémek fizikailag nem oldódnak vízben, viszont ettől kémiai oldódás lehet, ha reakcióba lép a vízzel. Ez történik magnézium esetében is.


A bután apoláros és nem is oldódik jól vízben. A vizes reakció amit említettél számomra teljesen ismeretlen.

2020. febr. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Akkor a polar-polar apolar-apolar szabaly csak fizikai oldodasra vonatkozik? Kemiaira nem?

Es ha pl nem egyforma a polaritasuk, akkor honnan tudom, hogy tortenik-e kemiai reakcio vagy sem? Pl mikor van az, hogy beleontok a kemcsobe 2 lotyit es hiaba razogatom, semmi sem tortenik?

2020. febr. 27. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!