Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kétrés kísérlet lehet érv a...

A kétrés kísérlet lehet érv a párhuzamos univerzumok mellett?

Figyelt kérdés

Ha egy részecske egyszerre több helyen is tud lenni, akkor semmi sem akadályozza azt, hogy mi, - akik atomokból, vagyis részecskékből épülünk fel, egyszerre több helyen legyünk. Vagyis kell, hogy legyenek másolataink mashol is.


Hol a hiba az érvelésemben?



2020. márc. 3. 20:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
70%

Nem.

Mielőtt alaptalanul spekulálgatsz, érdemes egyáltalán utánaolvasni annak, amiről beszélsz:

[link]

2020. márc. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
70%

A két rés kísérletnél tapasztalt hullám részecske természet egyik interpretációja hullámfüggvény összeomlás, majd a Schrödinger egyenlet szerinti fejlődés.


Ellenben egy másik intepretációban nem hullámfüggvény van, hanem sok-világ értelmezés.


Tehát egy elágazásnál nem két helyen van a foton, majd összeomlik a hullámfüggvény, hanem két külön Univerzumként értelmezzük és mi csak az egyik lehetséges változatot éljük meg (mikor materializálódik), míg a párhuzamos világ a másikat.


Az jó kérdés, hogy az interferenciamintázat akkor hogyan alakul ki. Én úgy vélem ez egyfajta áthallás a világok között, ha a sok-világ interpretációt tartjuk helyesen.


Mivel ha megfigyeljük, akkor részecskeként viselkedik, mindig a mi világunkét látjuk, nem alakul ki interferencia. Viszont ha nem figyeljük meg, nem jön információ a rendszerről akkor hullámként halad át a réseken, (a sok-világ szerint pedig továbbra is részecskeként, csak minden út egy új világot hoz létre.)

2020. márc. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
50%

"Ha egy részecske egyszerre több helyen is tud lenni"

Helyesen: Olyan, mintha egyszerre több helyen lenne. És ez is csak részecskeként lenne meglepő, hullámként nem annyira. A kétrés kísérletnek nem ez a furcsasága, hanem hogy váltogatni tudja a részecske és hullám megjelenési formáját, a méréstől ill. a hullámfüggvény állapotától függően.

2020. márc. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

"egyszerre több helyen is tud lenni"

Ennél sokkal izgalmasabb, hogy egyszerre többféle állapotban tud lenni.

[link]

2020. márc. 4. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Valami olyasmire gondoltam, mint amit a 2-es írt. Azt tudtam, hogy a két rés kísérlet valahogy kapcsolatba hozható a sok-világ értelmezéssel, csak nem tudtam megfogalmazni, hogyan, ezért biztos voltam benne, hogy tévedek.


Egyébként úgy tudom, a multiverzumnak is többféle értelmezése van. Van olyan, ahol az univerzumok párhuzamban vannak egymással, máshol pedig különállóak.


A multiverzum bármelyik formáját lehetne valahogy bizonyítani?

2020. márc. 4. 07:39
 6/31 Wadmalac ***** válasza:
37%

"A multiverzum bármelyik formáját lehetne valahogy bizonyítani?"

A mai ismert tudományos módszerekkel még nem.

Azokkal SEMMIT nem látunk, ami nem része a mi téridőnknek.


A jövőben? Talán. Nemigen van alap valószínűséget tippelni.

2020. márc. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát egy elágazásnál nem két helyen van a foton, majd összeomlik a hullámfüggvény, hanem két külön Univerzumként értelmezzük és mi csak az egyik lehetséges változatot éljük meg (mikor materializálódik), míg a párhuzamos világ a másikat."


Viszont akkor az interferencia kép úgy jönne létre, hogy a párhuzamos unviverzumok kölcsönhatnak egymással. Erre semmilyen konkrét bizonyíték nincs, és ez is inkább csak egy lehetséges "elképzelés" a sok közül.

2020. márc. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Ebbe a dilemmába kerültem én is... Akkor viszont lehet a sok-világ értelmezés sántít?


Rá kell keresnem majd, másnak is eszébe jutott ez.

2020. márc. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
16%

A párhuzamos univerzum ellentmond az energia megmaradásnak. Egy E1 univerzumból létrejön kettő is E2, E3. Ráadásul az e2 és e3 univerzumok multja közös az E1. Ebből az következik, hogy minden energia megduplázódott a semmiből, ami az energia megmaradást sérti.


A kétréses kísérlet magyarázata csupán annyi, hogy az emberi tudat megfigyelése révén omlik össze a hullámfüggvény és így egyfajta teremtőkké válunk. Azaz a félelmeink és vágyaink válnak valóra https://www.youtube.com/watch?v=4M3druhbPU0 J.A.Wheeler is így értelmezte a kísérleteit. Az univerzum egyfajta résztvevő. Mi emberek teremtjük a godolatainkkal, vágyainkkal, félelmeinkkel a világot...

2020. márc. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
45%

Na megjött a "fizikus"


Már megint ezzel az agyrémmel. Az emberi tudatnak semmiféle kitüntetett szerepe nincs a kvantummechanikábam pl egy kőhöz képest.


Az meg megint teljesen más téma, hogy az objektív valóság nem biztos hogy létezik, vagy minden megfigyelő (ember, kő) szerint ugyan az.

2020. márc. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!