Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik egyáltalán működő...

Létezik egyáltalán működő lapos Föld modell?

Figyelt kérdés

csak a legutóbbi problémám: meg alartam nézni, mégis mekkora lenne a lapos Föld felszíne... hát azon kívül, hogy választ nem kaptam rá, sorra csak a roastoló cikkek jöttek elő (gondolom nem véletlenül...)

és én most nem is térnék ki arra, hogy a "Naprendszer" (vagy akkor már Földrendszer?) modelljük se stimmel egyáltalán, de amikor rengeteg, könnyen elvégezhető kísérlet van, aminek mind az az olvasatja, hogy semmi értelme az egésznek, hogy lehet annál jobban kapaszkodni bele?

példa: ugye ha hihetünk egyes radikálisoknak, gravitáció az nem létezik (gondolom nem jártak iskolába vagy személyesen Newton és Einstein szájából akarják hallani). Na most, ha van nyomásmérőd vagy megfelelő telefonos alkalmazásod, egy alacsony és egy magas hely között (hegy alja-teteje, de akár lakásban is), mérhető a nyomáskülönbség... nálam ~8m 50pascal eltérést eredményezett (igen felfelé csökken)

gravitációval ez jól indokolt, a részecskék súlyuk miatt enyhe parabolapályát írnak le, így a plafonnak már pl kevesebb részecske ütődik neki, mint a padlónak. ha nincs gravitáció, ezt mégis mi okozná? ezt is a sűrűség? hogyan?

de mondok jobbat, ha már úgyis annyira szeretik a sűrűséget: egy gumilabda, tekintve, hogy nehézségi erő nem hat rá (tegyük fel) miért nem felfelé kezd esni? mármint az előbb beláttuk, hogy fölötte kisebb a nyomás... akkor most mi van?

igazából ennyi, csak már régóta érdekel, hogy bármennyi "tudomány" kerül e a lapos Föld mögé, hogy az megmagyarázható legyen, vagy csak "vak vezet világtalant" történik?

hozzászólásokban moderáltan ;)



2020. márc. 5. 20:58
 1/9 LeonScottKennedy ***** válasza:
93%

Nincs működő modell. Van több különböző modell, ami más-más fizikai jelenségeket magyaráz meg, de olyan nem létezik, hogy egy egységes modell, ami mindent megmagyarázna. Nyilván mert nem is létezhet.

A gravitációt tagadják, ugye mert az nem illik bele a laposföld elméletbe, csak gömbbel működik, ezért azt mondják, hogy a testek azért esnek le, mert nehezebbek az alattuk lévő nyomásnál. De akkor itt jönne ugye a kérdés, amit nagyon sokan feltettek már, köztük te is említetted, hogy akkor felfelé is eshetne. Nos, erre én még nem hallottam tőlük magyarázatot. Vagyis annyit, hogy azért, mert így van rendjén, a lefelé az lefelé és kész. Plusz ugye azt is mondják, hogy az űr sem létezik, mert vákuum nem lehetne az atmoszféra mellett, mert ugye kiszívná. Meg hogy a csillagos ég csak egy vetítés, a laposföld körül van egy búra, amire valahonnan rávetítik. De hogy az a búra mikor hogy került oda, arra nincs épkézláb válaszuk. Ez abszolút a vak vezet világtalant témakör. Nem értik a fizikát, ezért az nem is helyes. Ez az egyik lehető legprimitívebb emberi viselkedésforma. De ha már primitív viselkedésforma, akkor tessék, itt van akcióban egy igazi, hamisítatlan, abszolút szélsőséges, egoista, semmitől vissza nem riadó laposföldhívő és űr tagadó.

https://www.youtube.com/watch?v=kjYOlCvpM1U

2020. márc. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem ertem, minek kell foglalkozni ezekkel az idiotakkal. 90%-uk zsigeri troll, csak a figyelemert terjeszti a baromsagot, azon elvezkedik hogy hanyan felhuzzak magukat a netto f**zsagon. A maradek 10% meg menthetetlenul ostoba, egyszeruen nem erdemes veluk szoba allni sem.
2020. márc. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Hogyan is lehetne működő modell, hiszen a Föld nem lapos, hanem banán alakú!
2020. márc. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 LeonScottKennedy ***** válasza:
77%

#2:

Meglepődnél, hogy mennyi ember van, aki ha nem is állítja, hogy a Föld lapos, de minimum megkérdőjelezi a Föld gömb alakját.

Ha jól emlékszem volt egy statisztika ami azt mondta ki, hogy minden negyedik amerikai megkérdőjelezi a Föld alakját. Jó tudjuk, az amerikai átlag tényleg nagyon hülye, de ez azért elég durva. Innentől pedig már csak pár youtube videó vezet a laposföld hívéshez.

Ó és én, aki követek is sok laposföldes youtube csatornát, illetve ezen csatornák debunk csatornáikat is (igen, annyi van, hogy ezekre konkrét sok százezres yt csatornákat lehet felhúzni), bizony megerősíthetem, hogy NAGYON sok laposföldes van odakint. Sokkal több, mint amit be mernél tippelni valószínűleg. Ezen csatornák kommentszekciója pedig kész agyhalál, ott aztán mennek a vérremenő csatározások a kommenthuszárok között, moderálásnak pedig nincs sok nyoma. Viszont a lelkemnek jót tesz, mert néha baromi vicces szituációk is kikerekednek.

De tény, sokan vannak.

2020. márc. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 EagleHUN ***** válasza:
100%
Nem létezik.
2020. márc. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Nekem is van, ilyen: [link]
2020. márc. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lézezik. A laposföldesek ugyanazon az alacsony értelmi szinten vannak, mint az evolúciótagadók.
2020. márc. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A laposFöld-hívők IQ nulla emberek, nem is érdemes rájuk időt pazarolni!
2020. márc. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Modell nincs rá de vannak olyan emberek akik nem tudják elfogadni a jelenlegi állapotokat pl Magyarországon is sokan tagadják trianont holott az a történelem része. Ugyanígy vannak a föld másik oldalán lévő emberek akik nem tudják elfogadni, hogy fejjel lefelé kell élniük ezért kitaláltak egy olyan konteót ami szerint ők nem fejjel leffelé élnek, mert az nem lehetséges.
2020. júl. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!