Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Folysavat hogyan tudnek...

Folysavat hogyan tudnek erositeni? Ugy ertem tegyuk fel van egy 40%-os hf savam amit uvegmarasra szeretnek hasznalni de viszont ez nem marja az uveget. Na es akkor itt jon a kerdes elso fele hogy ezt mivel lehetne elerni h jobban marja az uveget?

Figyelt kérdés
Mit rakjak bele vagy hogy erjem ezt el hogy a 40% bol legyen mondjuk 80%? A lenyeg az hogy marja az uveget. Koszi

#tudomány #üveg #sav #hidrogén-fluorid #uvegmaras #hidrogen fluorid
2020. márc. 7. 06:35
 1/8 anonim ***** válasza:

"ez nem marja az uveget"

De, csak türelmetlen vagy.

2020. márc. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A praktikus sav-töményítési tanácsok előtt:

"A hidrogén-fluorid belélegzése akár halálos is lehet, a bőrre cseppentve égési sérüléseket okoz, vagy akár csontig terjedő elhalást. Emellett, a bőrön keresztül felszívódva Ca-elvonó hatása miatt görcsöket okoz, szívbénulást eredményezhet. Természetesen ehhez nem elég egy csepp, de ujjunk végét belemártva a savba, már elég."

[link]

2020. márc. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Még hogy 80%-os folysav - NYEHEHE!

~ 50 % fölé nem is tudsz menni. Úgy, ahogyan a tesója, a sósav 34 - 35 %-os töménység fölött instabillá válik.

2020. márc. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De akkor miert nem marja? Nekem

Muveszeti projekthez kellene diplomamunkamhoz. De egyenlore meg megoldast nem

Talaltam a dolgogra. Es rajta hagytam egy teljes ejszakat de vizes papirtorlovel siman letoroltem.

2020. márc. 7. 14:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Vizes papírtörlő? Örülj, hogy megvan még a kezed!

Az üvegen maradó savat illene óvatosan közömbösíteni ( Hőfejlődés!) valami lúgos, nem habzó anyaggal. Pl. meszes víz, híg nátrium-hidroxid oldat.

.

Fel lehet piszkálni a folysavat, egy antimon vegyülettel, de ezt saját érdekedben nem nevezem meg. Még a labor munkában gyakorlott vegyészek is zabszem-szorulós tisztelettel bánnak vele. A folysav, hidrogén-fluorid egyike a szervetlen-kémia legelvetemültebb gazfickóinak. Méltó társa a céziumnak, króm-kénsavnak, királyvíznek, elemi brómnak, stb...

.

Ez nem a te kérdésed?

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__1..


Minden esetre ajánlom a paraffinos technikát. Ha sík üveglapot maratsz, a szélére paraffinból peremet kell csinálni. Nem fogsz elfelejtkezni egy kiöntő-csőr kialakításáról sem, hogy maratás után a savat biztonságosan le tudd önteni.

Biztosan valami nagyon szép dolgot akarsz alkotni, de nem kellene belehalnod!

2020. márc. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Muveszeti projekthez kellene diplomamunkamhoz. De egyenlore meg megoldast nem Talaltam a dolgogra."


Az írásod alapján külön üdvözöllek a diplomások világában... :o

Talán inkább azt a kérdést kellett volna feltenni a művészetek kategóriában, hogy ha már olyan témát választottál, amit nem tanítottak, akkor azt mi módon lehetne megoldani technikailag. Javaslom az üvegcsiszolás és általában -megmunkálás témakörbe beleásni magad.

2020. márc. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez mind szep es jo csak akkor azt nem ertem ha a hfnek ez az egyetlen nevezetesebb tulajdonsaga hogy marja az uveget akkor ez miert higitjak fel ennyire hogy ertelmet veszti az egesz
2020. márc. 7. 18:50
 8/8 anonim ***** válasza:

Találtam neked valamit. Az egyenletben van egy sajtóhiba, de azért talán hasznát veszed:


[link]


Szóval a Náray-Szabó Szervetlen Kémia I. kötetében is azt találtam, hogy a hidrogén-fluorid fényesre mar.

Talán vizsgáld meg újra az első próbát oldalról, súrolófényben!

2020. márc. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!