Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Számotokra is érdekes a...

Számotokra is érdekes a koronavírus? (több lent)

Figyelt kérdés

Az ember alapvetően leigázta a természetet és kialakult benne egy ilyen "én vagyok a világ ura" gondolkodás, ami valahol még igaz is. El is távolodtunk a természettől, a hétköznapokban sebezhetetlennek hisszük magunkat stb

Aztán jön egy ilyen "láthatatlan" valami és országok gazdaságát dönti be, emberek millióit tartja pánikban. Ez bár szörnyű, egyben érdekes is. Szerintetek?


2020. márc. 16. 09:19
 1/2 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Sokaknak nyilván érdekes. Én személy szerint már nagyon régóta tisztában vagyok azzal hogy, mennyire törékeny is a modern emberi civilizáció. Csak idő kérdése volt, hogy valami történjen.


De nem azért, mert az ember gonosz és kihasználja a környezetet, hanem azért mert (ahogy minden állat), úgy az ember is ki van szolgáltatva az olyan környezetváltozásoknak, amit nincs hatalmunk kontrollálni. A hód is épít magának gátat, amivel eltereli a folyót így kipusztítva rengeteg állatot, felborítva az erdő ökológiai rendszerét. A hód sem gonosz és az ember sem. Csak egyszerűen vannak nálunk hatalmasabb rendszerek is. Ezzel együtt kell élnünk és ha beüt a sz@r, akkor az mindig kijózanít minket állatokat...


Egy vírus tökéletes alkalmas lehet arra, hogy még azok is megértsék ezt, akik sosem gondolkoztak hasonló dolgokon. Nem akarok megijeszteti senkit sem, de még sok ezer más olyan dolog van a világon, ami ugyan úgy kijózanító sallert tudna adni a modern emberi civilizációnak...

2020. márc. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
36%

Azért ne beszéljünk ennyire általánosan. Bizonyára létezik ilyen gondolat, de hogy emberé, azt kétségbe vonnám. Ember formájú agyatlan lényé.

Tegnap elnéztem az erdőt a budai hegekben. Hát nem nagyon távolodtak el. Rengetegen voltak.

Most ünnep van? mert rengetegen vannak pánikban, és egyáltalán nem érzik sebezhetetlennek magukat.

Láthatatlan? miért, tudtommal az embernek több érzékszerve van. Plusz agya. Minek kéne érdekesnek lennie?

2020. márc. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!