Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Általános iskolában milyen...

Általános iskolában milyen képleteket kell tudni kémiából?

Figyelt kérdés

Öcsém 8.-os és konkrétan semmit nem tud kémiából. Őt szeretném korrepetálni, de egészen a basic dolgoktól kezdve össze kellene foglalni neki az egészet.


Első nekifutásra egy ilyen vázlatot gondoltam 3 vagy 4 napra lebontva (aztán majd akkor belemenni a részletekbe, ha majd ez világos neki):


-Atom felépítése

-Periódusos rendszer (mi az a rendszám, atomtömeg... hol vannak a nemesgázok, halogének, fémek...); Meg hogy egy új sor a periódusos rendszerben a következő elektronhéjat jelenti, stb.

-Kötések: ionos, kovalens, fémrács

-Alap reakciók: sav-bázis + redoxi


És akkor a végére egy lista azokról a vegyületekről, amiknek a képletét egy nyolcadikosnak tudni kell, hogy tanulja meg őket. Ebben szeretnék segítséget kérni! (Illetve a korrepetáció menetéhez is örülök bármilyen építő jellegű ötletnek, mivel nem vagyok pedagógus, és soha nem csináltam még ilyet.)


2020. márc. 29. 23:41
 1/3 Silber ***** válasza:

Alapvető képletek amelyek ilyen szinten szükségesek:

n=N/NA

n=m/M

Rho=m/V


%(m/m)=m(oa)/m(o)*100

m(o)=m(oa)+m(osz)


"Expert" szintnél behozható a koncentráció: c=n/V


n - anyagmennyiség (mol)

N - részecskeszám (1)

NA - Avogadro-konstans (6*10^23)

m - tömeg (g)

M - moláris tömeg (g/mol)

Rho - tömegsűrűség (g/cm^3)

V - térfogat (cm^3)

%(m/m) - tömegszázalék (%)

m(oa) - oldott anyag tömege (g)

m(o) - oldat tömege (g)

m(osz) - oldószer tömege (g)


Továbbá fontos az, hogy a periódusos rendszerben található elemek moláris tömegei segítségével ki tudja számolni egy vegyület moláris tömegét.

2020. márc. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! De vegyületek képleteire gondoltam.
2020. márc. 30. 10:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Olvasd el a követelményt, hogy mit kell tudnia 7-8. osztályban kémiából.


Vagy igazából nézd meg a tankönyveit, hogy milyen anyagokat tanultak, ezt 1-2 óra alatt könnyen át lehet futni, és kiírni, mert csak arra kell figyelni, hogy mi van benne a könyvben.


Sajnos nálam nincs kéznél egyik sem, meg már nem is ma tanultam...

2020. márc. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!