Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A most világszerte fertőző...

A most világszerte fertőző koronavírus a természet műve lenne, vagy egy mesterséges vírus?

Figyelt kérdés

Édesanyám mondogatja gyakran nekem,hogy ez mesterséges vírus,Kínában úgyis sok öreg van,csak a baj van az idősekkel világszerte,az aktív keresők pénzéből élnek gyakorlatilag a nyugdíjasok.


Túl sokba kerül az államnak az egészségügyi ellátásuk.


Főleg a fejlett országokban probléma ez.


Meg egyébként is nagyon nagy a Föld népessége,ez is csak egy probléma megoldási mód,így majd kevesebben leszünk.


Így legalább megoldódik a túlnépesedési probléma+a gyengébb immunrendszerűeket kiszelektálja a vírus.



Túl sok számára ennyi véletlen egybeesés!


Ide akartam feltenni a kérdést,a természettudományok kategóriába,hogy szakértői választ kaphassak.



2020. ápr. 20. 16:27
1 2 3 4
 1/32 hollófernyiges ***** válasza:
2020. ápr. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

A koronavírus egy víruscsalád.


Az 1930-as évek óta - amikor a géntechnológia még gyerekcipőben (sem) járt - vált ismertté:

[link]


Az első, embereket fertőző koronavírusokat az 1960-as években fedezték fel (a genetika akkor sem volt még igen fejlett):

[link]


A súlyos akut légúti szindrómát (SARS - Severe acute respiratory syndrome) okozó SARS-COV vírus egy vrusfaj - 2002-2003-ban már okozott kalamajkát - 8000 fertőzött, legkevesebb 774 halott, világszerte 29 országban:

[link]

csak ez a jószág azóta fejlődött egy kicsit.


Szóval nem kell ahhoz labor, hogy jöjjön egy kis világjárvány: a természet maga a labor:

* [link]

* [link]

2020. ápr. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
21%

Kérdező: a konteók helye az ezotéria.

Amúgy meg te vagy itt az ötödik, aki ennyire khmmm... furán gondolkodik.

2020. ápr. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 2*Sü ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést egyszer már kiírtad, akkor is törölték. Ha válasz akarsz, keresgélj. Ha nézeteidet akarod reklámozni, tedd máshol.
2020. ápr. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Én kértem a másik kérdésem törlését,pontatlan megfogalmazás miatt.

Ez nem a nézetem,csak a véleményetek érdekel.

Jó egészséget mindenkinek!

2020. ápr. 20. 22:02
 6/32 sadam87 ***** válasza:
100%

Már márciusban megjelent egy olyan publikáció (az egyik Nature újságba, ezek a legrangosabb szaklapok közé tartoznak) egy olyan kutatás, ami bizonyítja, hogy az új koronavírus (SARS-CoV-2) nem mesterséges eredet.

[link]

2020. ápr. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Légy szíves, véleményekről és sejtésekről az ezotériában kérdezzél.

A tudományban tények vannak, és bizonyítékok.

2020. ápr. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 2*Sü ***** válasza:
90%

Oké, akkor válaszolok.


Lehet, hogy sokba kerül az államnak az idősebb emberek nyugdíja, egészségügyi ellátása, de még mindig jóval-jóval kevesebbe, mint a vírus okozta közvetlen és a gazdasági válságon keresztüli közvetett problémák. A nyugdíjrendszert el lehet még toldozni-foltozni évtizedekig, anélkül, hogy földbe állna a gazdaság annyira, mint az elmúlt pár hónapban.


Ráadásul ha feltételezzük, hogy ilyen céllal hozták volna létre, akkor két gond van:

1. A kívánt célt nem valósítja meg. A nyugdíjasok aránya a társadalomban nem fog – pláne hosszútávon – gyökeresen megváltozni. Illetve az idősek egészségügyi ellátása nem hogy kisebb, hanem nagyobb problémát fog okozni, ha a járvány tartós marad.

2. Viszont számos olyan alternatív lehetőség van, ami a problémát megoldja. Most mondok egy példát, a nyugdíj teljes eltörlése, és az öngondoskodás bevezetése (annyi pénzed lesz nyugdíjas korodra, amennyit előtte félretettél) (a magánnyugdíjpénztár kb. ezt vezette volna be szépen fokozatosan, de meg lehet ezt jóval gyorsabban és drasztikusabban is oldani), illetve nyilván ebből fakadóan a nyugdíjkorhatár megszűnése (addig dolgozol, amíg tudsz, illetve amíg akarsz). Drasztikusak hangzik persze, de még mindig kevésbé drasztikus, mint kinyírni az idősek x %-át. Vagy le lehet építeni az egészségügyet, és privatizálni az egészet. Ez is drasztikus, de sok helyen így működik, és még mindig kevésbé drasztikus, mint kinyírni az idősek egy részét. De ha valaki esetleg az idősek láb alól való eltevését választja úgy, hogy az ne legyen feltűnő, arra is van sokkal jobb, köztük akár biológiai természetű megoldás.


~ ~ ~


> Meg egyébként is nagyon nagy a Föld népessége,ez is csak egy probléma megoldási mód,így majd kevesebben leszünk.


Itt is ugyanaz a két gond van:

1. A kívánt célt nem valósítja meg a járvány. A Föld népessége a jelenlegi trendek alapján évente 80 millióval növekszik. Ha a járvány hosszútávon *évente* ölne meg 80 millió embert, akkor sem csökkenne, hanem maximum stagnálna a népesség. Ráadásul a járvány érthető okokból főleg a fejlettebb országokat érinti jelenleg, ott meg eleve csökkenő tendenciát mutat a népesség, és minden állam lokálisan pont a népességcsökkenés ellen tesz erőfeszítéseket. Afrika, ami jelenleg a népességnövekedés fő okozója még hátravan, és a fene tudja, hogy őket hogyan fogja érinteni.

2. Viszont a népesség csökkentésére megint lenne egy csomó más alternatíva. Pl. egy kontinentális háború kirobbantása Afrikában. Vagy ha megint biológiai eszközökhöz nyúlunk, akkor egy olyan kórokozót lehet választani, ami specifikusan Afrikára hat, amit mondjuk kizárólag Afrikában őshonos élőlény terjeszt, és nem cseppfertőzéssel terjed.


~ ~ ~


Ha feltesszük azt, hogy a vírust mesterségesen alkották és szándékosan terjesztették el, akkor az a kérdés is joggal merül fel, hogy ki tette ezt. Egy – vagy több – állam? Ami utána meg zsákszámra önti a pénzt az egészségügybe és a gazdaságba, hogy minél kevesebb áldozata legyen a járványnak, kellően alacsony, hogy az a demográfiai viszonyokat, pláne a Föld népességét ne módosítsa? Ez eléggé ellentmondásos így, és ilyen tekintetben is nagyon béna eszköz lenne a feltételezett célra.


~ ~ ~


> Túl sok számára ennyi véletlen egybeesés!


Ez nem egybeesés. Kvázi bármilyen eseményt választok ki véletlenszerűen, és bármilyen célt találok ki, biztos lesz az eseménynek olyan aspektusa, ami látszatra, illetve első blikkre a cél irányába mutat. Mint minden nagyobb horderejű történés esetén, mindig megjelennek összeesküvéselméletek. Ezek az ember személyes helyzetéből fakadó félelmeinek és bizonytalanságának a kivetülései. Olyan, mint az ágy alatt a mumus. Nincs ott semmi, semmi nem utal rá, hogy lenne ott valami, egyszerűen csak a félelemnek valamilyen megragadható formába való öntése, és ezáltal valamiféle uralásának az illúziója. Vagy olyan, mint a villámokat szóró Zeusz. Ha Zeusz szórja a villámokat, akkor nyilván van oka, ki lehet talán találni, hogy mikor és miért szórja a villámokat, és vagy fel lehet rá készülni, vagy el lehet kerülni.


Mert nyilván ha a járványt valaki szándékosan indította el, akkor a hasonlóknak elvileg akár elejét is vehetnénk. De ha a járvány természetes és elkerülhetetlen módon spontán alakult ki, akkor nincs elvi ráhatásunk, és az emberi psziché sokkal nehezebben fogadja el ezt, és inkább keres egy bár semmivel sem alátámasztott, de legalább fél fokkal megnyugtatóbb eshetőséget.


~ ~ ~


> Ide akartam feltenni a kérdést,a természettudományok kategóriába,hogy szakértői választ kaphassak.


A természettudomány megfigyelésekből, mérésekből, kísérletekből von le bármilyen összefüggést, következtetést. Ami a kérdésben van, az meg puszta spekuláció. Nincs olyan komolyan vehető tudományos eredmény, ami miatt akár csak feltételeznünk kellene, hogy a SARS-CoV-2 mesterséges eredetű lenne. Nyilván vannak hébe-hóba ilyen kutatásokról is hírek, vannak a tudományos szakmában is kóklerek, múló hírnévért bármit elkövetők, meg full idióták is. De mindenesetre nincs olyan komolyan vehető, megerősített vagy legalább a kritkákban komolyabb módszertani hibákra rámutató kutatási eredmény, amiből feltételezni lehetne, hogy a SARS-CoV-2 ne lenne természetes eredetű. Sőt…


Nem is kell különösebben szakembernek lenni, elég csak visszanézni a történelemben. Kvázi minden évszázadban volt eddig néhány komolyabb járvány. Lásd: [link] . Az orvostudomány ugyan jelentősen fejlődött, de még ma is rengeteg idő és munka, amíg egy-egy betegségnek a gyógymódját megtaláljuk. Viszont a világ megváltozott, egyrészt globális lett, tehát ami régen esetleg csak egy lokális járványt okozott volna – amiről aztán nem is nagyon tudnánk utólag –, az ma könnyen világjárvánnyá fajulhat. Másrészt az urbanizálódás is egyre nagyobb fokú, ami igencsak megkönnyíti pl. a cseppfertőzéssel terjedő betegségek terjedését. (De szerencsére van pozitív változás is, ha a higiéniás viszonyokat, vagy az egészségügyi rendszert, vagy az orvostudományt nézzük.) A koronavírusok veszélyére már egy ideje figyelmeztetett pár szakember. Ott volt az előző SARS vírus és járvány 2002-2003-ban, amit aztán végül sikerült megfogni pár ezer fertőzöttnél. Aztán jött a MERS 2012-ben, amivel még inkább szerencsések voltunk. De van még vagy egy tucat olyan kórokozó – vírus is, baktérium is – ami jó jelölt lett volna – és még mindig jó jelölt – egy világjárványra, csak ehhez képest a mostani még leányálom lenne.


Tehát tulajdonképpen nincs semmi meglepő a jelenlegi világjárványban, ha kicsit a történelem, és kicsit a társadalmi, gazdasági változások tükrén keresztül nézzük. Alapvetően várható volt, csak éppen nem akartunk ezzel szembesülni, és ezért nem volt benne a köztudatban, hogy világjárványok a mai korban is kialakulhatnak, sőt bizonyos jellegű járványoknak sokkal jobban kedvez a mai kor, mint mondjuk az x száz évvel ezelőtti kor.

2020. ápr. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

le a kalappal!

Meggyőző volt!

(Mutattam Édesanyámnak.:) )

Mindenki válaszát nagyon köszönöm!

2020. ápr. 21. 11:55
 10/32 Wadmalac ***** válasza:
100%

2*Sü: Ezt a levezetést mentsük el, majd copy-paste-oljuk mind az elkövetkező ezer másik ugyanilyen kérdéshez.

Csak hogy ne kopjanak csontig az ujjaid.


:)

2020. ápr. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!