Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ciklohexanol OH csoportjára a...

Ciklohexanol OH csoportjára a H helyett Cl-t hogyan lehet rakni?

Figyelt kérdés

2020. máj. 3. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Mármint nem az egész OH-t akarod lecserélni, csak a H-t belőle, és R-O-Cl molekulát akarsz kapni? Nem hiszem hogy ilyen létezik. Vagy ha igen, akkor elég extrém, instabil. Egy könnyen eloxidálható szerves molekulát házasítasz egy igen erős oxidálószerrel.
2020. máj. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jól értem hogy te egy C6H11-O-Cl szerkezetű vegyületet keresel? Mert ha igen, akkor a válasz: sehogy. Ez nem stabil vegyület, nem létezik. A teljes OH-t lehet lecserélni klórra PCl5 vagy SOCl2 segítségével.
2020. máj. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

nem stabil, ez csak egy intermedier lenne. rosszul tettem föl a kérdést mert ez a molekula nem létezik valóban de szerencsére megtaláltam amit kerestem


HOCl erősen savas közegben képes erre, mert a HOCl protonálódik-> H2O+Cl,ezért a O-Cl kötés felbomlik és a Cl kialakíthatja a kívánt kötést a ciklohexanol OH csoportban az O nemkötő elektronpárjával

2020. máj. 3. 22:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!