Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Keresek egy dokumentum filmet...

Keresek egy dokumentum filmet a modern fizika történetéről, tudnátok segíteni benne?

Figyelt kérdés
Pár hete láttam egy doksifilmet, ami levezette, hogy a 19. század végétől hogyan jutott el a tudomány a relativitásig (lehet, hogy kvantum fizika is volt benne). Tök jó volt a levezetése és a Michelson–Morley kísérlettel kezdődött, aztán annak a következményeit fejtette ki. Lehet magyar, lehet angol nyelvű volt, nem emlékszem. Szeretném újra megnézni, de az előzményeimben már nincs meg, meg amúgy is nagyon sok ilyen dologra kerestem. Ha ismertek hasonlót, az is jöhet.
2020. máj. 21. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy melyik csatornán, de itt pl. kb. egy hónapig visszafelé is tudsz menni a műsorújságban.

[link]

2020. máj. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Simonyi Károly: A fizika kultúrtörténete c. könyvét olvasd el szerintem. Alapmű, igaz nem csak a modern korról szól.
2020. máj. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, frankó! Könyvek is érdekelnek a témában.
2020. máj. 21. 19:39
 4/5 A kérdező kommentje:
1-es, ez youtube-s vidi volt. Szerintem valami einsteines, de azokban nem találom, amiket hoz a relativitásra, vagy Einstein nevére.
2020. máj. 21. 19:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs meg a böngésző előzményeiben?
2020. máj. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!