Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan éljek környezetkímélően...

Hogyan éljek környezetkímélően, zölden?

Figyelt kérdés

2020. máj. 22. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Elsősorban én ajánlom hogy nézz utána a zerowaste életmódnak, aztán jöhet az, hogy a felhasznált energiát megújuló enegiaforrásból szerezzed meg.

Pl passzív házzal, elektromos autóval stb.


Az is egy szempont hogy takarításnál az élővilágra nem vagy kevésbé káros anyagokat használj. Pl szódabikarbóna, ecet, homok (súrolni) stb.


Ez egy elég felkapott téma "hogyan éljünk zölden" minden újságban vagy blogon találkozni kell vele. A saját zöld életed kialakításához neked kell kutakodnod.

2020. máj. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Sunshinedoll ***** válasza:
89%

Sokféle lehetőség van, szerintem mindenki válasszon olyan megoldásokat, amit bele tud integrálni a saját életmódjába, ami kicsit kényelmetlen, de megvalósítható és ami által olyan életmódja alakul ki, amit szeret.

Úgy gondolom, irreális, hogy minden háztartástól elvárjuk, hogy teljesen zero waste legyen, megújuló energiaforrásokat használjon, csak biciklivel utazzon, csak second hand ruhákat vegyen, csak csomagolásmentes boltban vásároljon, csak kézműves sampont használjon, stb.


Én mikor eldöntöttem, hogy szeretnék környezetkímélőbben élni, akkor ott kezdtem, hogy leálltam a fölösleges ruhavásárlással, most már csak akkor veszek ruhát, ha abszolút szükségem van rá. Nem veszek műanyag szatyrokat, nem eszek húst és tejterméket, kevesebbet vásárolok online, munkába igyekszem gyalog vagy tömegközlekedéssel menni, sok dolgot csomagolásmentes üzletből vásárolok, alapvetően nem veszek sok olyan terméket, aminek műanyag a csomagolása, pl. ha választhatok előre csomagolt alma meg sima alma közül, akkor a simát választom. Eldobható vattakorongok meg betét/tampon helyett az újrahasznosítható termékeket használom.

Viszont munkámból adódóan sokat kell utaznom, illetve nagyon szeretek utazni, így pl. nekem a repülés (illetve pontosabban a nem-repülés) nekem nem igazán opció. Érzékeny a bőröm, a szódabikarbónás meg ecetes meg illóolajos hajmosástól kijött az ekcémám, csak gyógyszertári, (sajnos) műanyag csomagolású termékeket bír el a bőröm, így nyilván ezen a területen nem tudok teljesen zero waste lenni és ezen én nem is stresszelem magam.

Próbálok olyan területeken tudatosan változtatni, ahol tudok úgy, hogy azért közben igyekszem élvezni azokat a dolgokat, amiket szeretek.

2020. máj. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2020. máj. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gungasam ***** válasza:
Élj szerényen, takarékosan.Nem mondom, hogy szegényesen, pedig igazából csak a gazdagok szennyezik a környezetet felelőtlenül.Amit megvásárolsz teljesen használd fel, használd ki.Ami hulladék keletkezik nálad azt úgy kezeld, hogy ne okozzon környezetszennyezést. Ha városi lakos vagy nem igazán tudsz többet tenni mint amit az első ír. Vidékiként, falusias környezetben könnyebb. Ott ültethetsz fákat,megtermelheted a konyhakerti zöldségeket, szelektíven felhasználhatod a hulladékot. Lehet hulladék mit eltüzelhetsz kályhában, kazánban,van mit állatoknak lehet adni, van mit komposztálhatsz az udvar hátsó zugában...stb
2020. máj. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért lett lepontozva az első válasz? :)
2020. máj. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyábol ha pénzt sporolsz azzal a környezeted is véded.


Ne vegyél semmi fölöslegest pl új ruha a szine miatt, nagy teljesitményü auto stb.


A rezsin tudsz még rengetegen takarékoskodni. Egy kényelmes puloverrel ( 20C szoba hőmérsékletnél is jólérzed magad) sokkal jobban véded a környezetett mint egy új kicsit jobb fütés rendszerrel.


Gyorsan zuhanyozzál.


Ne vásárolj túl sokat élélmiszerből. Az élémiszer nagy részétt általába kidobják mert lejár a szavideje.


Ne tartsál nagy igényekkel rendelkező házi állatott.


Olyan hobbit válasz ami nem jár nagy eszköz / energia felhasználással


A lényeg hogy minimalizáld a fogyasztásod. Rengeteg Megujuló energia egyáltalán nem zöld energia.


Nagyobb beruházásoknál házépités stb mindig pontos számitások alapján döntsél és ne a szerelőre halgas hogy 20 éve is igy csinálta.

2020. máj. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :) Ment a pipa :D
2020. máj. 22. 23:05
 8/10 anonim ***** válasza:
Leírhatnád hogy mit változtatsz, vagy egyáltalán miért gyüjtötted az ötleteket?
2020. máj. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8-as, le álltam a húsevéssel és találkozóimra vagy dolgozni biciklivel járok (mondjuk ez eddig is így volt :D), vettem ilyen környezetkímélő szatyrot amivel vásárolni járok, próbálom a hulladékokat elkülöníteni és nagyon elkezdtem figyelni az áram és a víz fogyasztásom. Egyenlőre csak ennyi :)
2020. jún. 4. 10:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Már ez is több, mint amit az emberek 90%-a megtesz a környezetéért. Hajrá, csak igy tovább! :)
2020. jún. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!