Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményetek a gömbvillám...

Manly kérdése:

Mi a véleményetek a gömbvillámról ?

Figyelt kérdés
Nagyon sok furcsasággal rendelkezik. Aki hallott, olvasott róla azok véleményét kérem.

2020. máj. 23. 19:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
17%

Léteznek , szerintem azok is azok amiket a NASA mostanában közzétett mint ismeretlen objektumok ufók az ISS-ről és amiről a pilóták is nyilatkoznak , hogy ilyen hirtelen irányváltásra nagy sebességnél csak a földönkívüliek képesek, hát szerintem Szent Elmo tüze régies nevén és ezzel keverik össze , egyébként Egely György nagy szakértője és több videó is található gömbvillám témában tőle. you tube.

Az biztos, hogy érdekes és nem eléggé kutatott jelenség.

2020. máj. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
A természetben ritka, és rövid ideig marad fenn, de fizikusok elő tudják állítani. Úgy tudom, hogy a 4. halmazállapota van, azaz plazma. Unokatesóm látott gömbvillámot, szép, meg minden, de semmi idegen, vagy földönkívüli nincs benne, csak még nem ismeri a tudomány eléggé.
2020. máj. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A #2 válaszhoz még annyit, a szimpla villámhoz komoly töltésmennyiség és adott pillanatban a környezet speciális vezetőképessége szükséges. A gömbvillám azért ritka, mert a kialakulásához annyira különleges környezet kell, hogy annyi feltétel ritkán teljesül egyszerre.
2020. máj. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

Milyen véleményt?

A gömbvillámról vannak ismert tények, fényképek, videók - és vannak elképzelések.

Melyik érdekel?

2020. máj. 24. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Hogyan jön létre ?
2020. máj. 24. 11:40
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez a gond, hogy a létrejöttét még nem láttuk.

Általában akkor jön létre, ha sűrűn csapkodnak az átlagos villámok.

De láttak már gömbvillámot úgy is, hogy nem tudtak a közelben villámról.

Tudósok kísérleteznek vele, de egyelőre csak hasonlót tudnak csinálni, és kicsiben.

2020. máj. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Én is így látom.
2020. máj. 24. 12:44
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Személyes vélemény(!), de szerintem tényleg csak "hasonlót" tudnak csinálni. Nincs rá bizonyíték, hogy valóban gömbvillámot hoztak létre, sőt, szerintem rossz úton járnak a plazmagömbökkel. Valószínű, hogy a gömbvillám is plazmát tartalmaz, de a létrejöttéről még szinte semmit nem tudunk. Például nincs magyarázat arra, hogy hogyan jön létre a természetben és hogy mitől stabil, még ha csak rövid ideig is.


Egy nagyon elrugaszkodott elmélet szerint (én elhatárolódom) egy négy dimenziós plazmagyűrű két metszéspontja két gömbvillám, amit valós villámok hoznak létre ritkán. A gyűrűben mozgó plazma mágneses mezeje húzza össze és tarja fent az áramot, míg valahol túlságosan nem lép kölcsönhatásba egy tárggyal vagy mágneses mezővel, vagy bármi zavar nem lép fel a csatornában. A két gömbvillám több tíz kilométerre is lehet egymástól, így az egyik lehet, hogy nincs zivatarzónában. Ahol megszakad az áram, ott nagy hanggal szűnik meg, a másik helyen kevéssé zajosan.

Nagyon vad elgondolás, sok sebből vérzik is, viszont sok dolgot meg is magyarázna, például a gömbvillámok mozgását, reagálását a környezetre.

Ez nem tudományos igényű válasz, csak a kérdésre válaszoltam, véleményt írtam. :)

2020. máj. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ebben az a gond, hogy csak három térdimenzió létezik, létezhet.
2020. máj. 24. 16:01
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért is? :))

Nem mintha védeni akarnám, írtam is, hogy sok sebből vérzik.

2020. máj. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!