Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az angol "Septillion" szónak...

Az angol "Septillion" szónak mi a magyar megfelelője, és az egyes után mennyi nullát kell írni ?

Figyelt kérdés

2020. jún. 2. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

A kérdést bonyolítja, hogy az angol nyelvű országok az ún. rüvid skálát használják (ezen nincs pl. milliárd, és ami náluk billion, az az, amit mi milliárdnak hívunk, nem pedig amit billiónak). A septillion az 10 a 24-en (nem engedi bemásolni a felső indexben lévő számot), de amit magyarul szeptilliónak hívunk, az a 42-en van.

[link]

2020. jún. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi,tehát akkor 24 nulla van az egyes mögött ?
2020. jún. 2. 16:48
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
igen, most nézem a táblázatból, hogy ez az lehet, amit kvadrilliónak hívunk, de én angolos bölcsész vagyok, azért egy matekos megerősíthetné.
2020. jún. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2020. jún. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A wikipédiát én is be tudom küldeni....

Ott néztem már, de nem gond,a választ így is megkaptam

2020. jún. 3. 21:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Az nem baj, hogy a küldött linken van a válasz a kérdésedre? Az 3. válaszoló megerősítést kért, ezért kapott.
2020. jún. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja vagy úgy,akkor 1 szeptillionnyi bocsánat ^^
2020. jún. 4. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!