Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elképzelhető, hogy a fekete...

Elképzelhető, hogy a fekete lyukakban kiegyenlítődnek a hatások, és újabb univerzumok jönnek létre?

Figyelt kérdés

Ezt két dologra alapozva kérdem.

1. A fekete lyuk mindent elnyel, tehát megvan benne minden.

2. Feltételezések szerint a mi univerzumunk közepén is egy fekete lyuk van.



2020. jún. 12. 00:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

Kimerítő választ fogok adni: Nem tudjuk.

Ott nem érvényesek a fizikai törvények, így akár még mi is megtörténhet. Ezt soha senki nem fogja látni, vagy ha mégis, akkor nem jön vissza elmesélni.

2020. jún. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Mojjo ***** válasza:
96%

Mondjuk egyetlen pontnyi térrészbe beleképzelni egy univerzumot elég merész.

És nem, senki nem feltételezi, hogy az univerzumunk közepén egy fekete lyuk lenne. Már csak azért sem, mert nincs olyan, hogy az univerzumunk közepe. Szerintem te azzal kevered, hogy a galaxisunk közepén van egy fekete lyuk (mint általában a galaxisoknál ez szokás). Ez viszont nem csak egy feltételezés.

2020. jún. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

"Ott nem érvényesek a fizikai törvények"

Pontosabban fogalmunk sincs, milyen törvények érvényesek ott.

2020. jún. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 LeonScottKennedy ***** válasza:
6%

"Ott nem érvényesek a fizikai törvények."


Már hogy ne lennének érvényesek...

Az más kérdés, hogy mi nem értjük, de attól még nem az univerzum fizikája lesz hibás.

Itt már csak a Mindenség Elmélete segíthet. Ha megértjük a feketelyukat, akkor megértünk mindent, mivel a feketelyukak a legextrémebb megnyilatkoztatása az univerzum törvényeinek. Éppen emiatt nem holnap lesz, hogy megértjük, de még talán 1000 évvel később sem. De nem tartom lehetetlennek, hogy egyszer összeálljon az a képlet. Csak az emberiségnek kellene valahogy túlélni addig...(vagy bárminek, amivé továbbfejlődünk) ami nem lesz egy fáklyás menet.

2020. jún. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

En arrol hallottam, hogy a feketelyuk inkabb egy atjaro lehet egy masik univerzumba vagy dimenzioba, nem pedig benne van egy univerzum.

De igazabol barmi elkepzelheto. Egy borso meretu feketelyuk olyan suru, hogy nehezebb a foldnel, ezt szamunkra szerintem lehetetlen elkepzelni, akkor mar miert ne tortenhetne meg az is, hogy az tenleg egy atjaro egy masik univerzumba vagy dimenzioba. E feketelyuk kepes meghajlitani a fenyt, igy lehet, hogy ott az ido is maskepp mukodik, emiatt akar ugymond idogep is lehetne. Vagy ha mar osszevonjuk a 2t, akkor atdob egy parhuzamos dimenzioba, csak sok evvel korabbra vagy kesobbre.

2020. jún. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5

Az a féreglyuk szerintem, amire gondolsz.

2020. jún. 12. 01:28
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

#6

Igen, bocsi, a 2t veletlenul osszecsereltem, marmint az atjaros reszet.

2020. jún. 12. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Fentebb már válaszoltak egy részére, bocs az ismétlésért, csak így egyben:

"1. A fekete lyuk mindent elnyel, tehát megvan benne minden."

A "minden" elég fura kifejezés, mert minden, amit ismerünk, abból a néhány féle elemi összetevőből áll, szóval ez önmagában nem sokat jelent.

[link]


"2. Feltételezések szerint a mi univerzumunk közepén is egy fekete lyuk van."

Az univerzumnak nincs közepe, legalábbis a mi téridőnkben biztos nincs. Nem tudom, milyen feltételezésekre gondolsz.

2020. jún. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem unod még rohadtul ezeket a fekete lyukas kérdéseidet? Mert én már nagyon
2020. jún. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nézzük más perspektívából. Mi is egy ilyen fekete lyukban lévő Univerzumban vagyunk. Előbbre jutottunk?
2020. jún. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!