Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Pontosan mi is az a Rip Áramlat?

Pontosan mi is az a Rip Áramlat?

Figyelt kérdés

Pontosan mi az a Rip áramlat/ szakító áramlat

Annyit tudok róla hogy ha az úszót elkapja ez az áramlat akkor beviszi a nyílt víz fele.

De olvastam olyat hogy ha nem tudsz belőle kiszabadulni akkor várjak és pihenjek mert pár perc múlva elmúlik. Na ezt a részét nem értem. Pont az a baj hogy gyorsan besodor a nyílt víz felé és ilyenkor a parttal párhuzamosan kell úszni, de ha 5 percet várok akkor már nagyon bevisz a sodrás.

Pont hogy meg kell próbálni kiszabadulni belőle és nem várni.

Vagy pontosan hogyan működik, mi történik ilyenkor?

Valamint ha besodort a nyílt vízre akkor onnan esélytelen kiúszni? hogyan élhetném túl? Mennyire veszélyes a nyílt víz?(najo tudom ez hülye kérdés de tényleg)

Valaki el tudná nekem magyarázni?

Lehet hogy nem jó kategóriába tettem, nem találtam erre megfelelőt.

Válaszokat előre is köszönöm.



2020. jún. 18. 00:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
A hullámok ahogy megtörnek a parton elindul egy erős áramlat befelé. Nem tudsz belőle kiúszni oldalra sem. Bevisz valamennyire jellemzően 50-200 méter aztán utána a visszakerülsz a partfelé tartó áramlatokbaés kivisz a partra. A legjobb dolog ha bele sem kerülsz meg kell tanulni felismerni vagy kérdezz helyieket akik jobban képben vannak, ha mégis belekerülsz jelezz az életmentőnek ha van de ne pánikolj ne fáraszd magad mert csak magaddal tolsz ki.
2020. jún. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nem visz ki a nyílt vízre, és nem lehet belőle kijutni úgy hogy párhuzamosan úszók a partal? Hanem magától ki fog sodorni?
2020. jún. 18. 10:29
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Pár kép a főkérdéshez:

[link]

[link]

[link]

Érdemes oldalra megpróbálni kijutni belőle.

[link]

2020. jún. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
De ha nem csinálsz semmit, valóban akkor is visszavisz, csak nagyobb körben. Ha nem megerőltető neked egy ilyen nagy kör, akkor hagyhatod is magad körbevinni. Ha nem akarsz nagyon kisodródni, akkor oldalra lehet próbálkozni. A lényeg, hogy nem szabad pánikolni, és főleg nem szabad visszafelé úszni.
2020. jún. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor igazából annyira nem is veszélyes ha tudom hogy mi fog történni? Csak a Nyílt víztől félek.😀
2020. jún. 18. 12:04
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért elég sokan megfulladnak miatta meg lehet hogy te sem veszed észre hogy ilyenbe vagy pl óceánon ami amúgy is hullámzik meg gyorsan besodródsz aztán mire képbe kerülsz már ki is merültél aztán pár korty sós víz és szevasz.
2020. jún. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A szörfösökre az ilyen áramlat nem jelent veszélyt?

Köszi az eddigi segítséget!

2020. jún. 18. 13:23
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
De. Csak a szörfösök tisztában vannak a jelenséggel felismerik stb. Nem véletlen az az első szabály hogy mielőtt bemész tanulmányozd a vizet. A rip áramlatot több mindenről lehet felismerni nem is mindig van meg az összes jellemző szóval nem mindig egyértelmű első ránézésrehogy hol van.
2020. jún. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hanakapiai tengerpart is ezért veszélyes?
2020. jún. 18. 14:06
 10/13 anonim ***** válasza:
68%
Igen többek között.
2020. jún. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!