Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek mennyi idő eltelté...

Szerintetek mennyi idő elteltével lehet az atomenergiát elhagyni?

Figyelt kérdés
Megjegyzem, hogy nekem aztán semmi gondom nincsen az atomeneregiával, csak kérdezem, hogy ti hogyan látjátok.
2020. jún. 28. 12:04
 1/7 Gugu Gabor ***** válasza:
Valamilyen alaperőműre szükséglessz ha a megújúlók felé tolódik az energia termelés akkor is, energia tárolás jelenleg bajos. Belátható időn belül szerintem nem megoldható. Ill. lehet gáz szén stb re építkezni az más okból nem szerencsés
2020. jún. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem kb. 10-20 év. Nehéz pontosan megjósolni, de szerintem az energiatárolás és a megújulók olyan szintre fognak fejlődni ezen az időtávon, hogy a nagy erőművek szükségtelenné válnak.
2020. jún. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Világ szinten? Minimum 50 de inkább 100 év. Legalább 30 de inkább 50 éves élettartamra tervezik az atomerőműveket, és akkora beruházások, hogy kell is a több évtized a megtérülésükhöz. Még a következő évtizedekben biztos fognak újabb atomerőművek épülni, ezért mondom a fent 50 de inkább 100 évet.

Megújuló legfeljebb akkor lesz teljes alternatíva, ha valami áttörés történik, és nem is a napelemek terén, hanem az energia tárolás területén. De még ha ez meg is történik, akkor is vannak a Földön olyan napsütésben és egyéb megújuló energia forrásokban szegény régiók pl a sarkvidékek, ahol továbbra is szükséges lehet az atomenergia.

A fissziót leváltani hivatott, megváltóként várt fúziós energiatermelés pedig optimista becslések szerint is még legalább 30-50 év, ha egyáltalán összejön.

2020. jún. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A közhiedelemmel ellentétben az atomenergia a legkevésbé környezetszennyező megoldás és a leghatékonyabb módja az energiatermelésnek. Éppen emiatt nem gondolom azt, hogy le kéne váltani és akinek van egy kis esze, az ebbe ruház be, nem a megújuló energiaforrásokba.
2020. jún. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mihelyst a fúziós erőművek ontják majd a petawattokat.
2020. jún. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 dq ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést. Akár most is el lehet, be lehet zárni az összeset. Ki/mi akadályoz meg benne?
2020. jún. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Tényleg van pár alapfeltétele, ami nélkül el lehet ugyan hagyni, de kicseszünk magunkkal.


Először szűnjön meg az összes fosszilis, úgy, hogy szerepét tudja átvenni egy globális, rugalmas terhelésfelvételű megújuló alapú hálózat és-vagy fúziós erőművek.


Ez tényleg 50-100 év.

2020. jún. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!