Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az élet csak biológiai élet...

Az élet csak biológiai élet lehet?

Figyelt kérdés

2020. jún. 29. 09:40
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
nem tudom
25 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Ezt már megkérdezted pár napja...
2020. jún. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

"Ezt már megkérdezted pár napja..."


Pedig nem.Linkeld be akkor a kérdést.

2020. jún. 29. 10:02
 3/18 anonim ***** válasza:
2020. jún. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A biológia szót eleve élettel kapcsolatban használjuk. Ha felfedezünk egy másik életformát, ami megfelel az élet definíciójának, akkor valószínűleg arra is használjuk majd a biológia szót, esetleg valami előtaggal. Az élet definíciója már egy másik történet.
2020. jún. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%
Ha a másik kérdésed alapján a tisztán szintetikus testben működő tudatra vagy kíváncsi, akkor arra még nincs meghatározás, hogy az élőnek számít-e. Ha odakerül a sor, akkor valószínűleg heves viták folynak majd róla, szóval ez egyelőre filozófiai kérdés.
2020. jún. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Kedves #3

Nem,az nem az én kérdésem.Egyébként is, itt nem azt kérdeztem hogy az emberek biológiai lények maradnak,de mindegy

2020. jún. 29. 10:09
 7/18 anonim ***** válasza:
48%

Én nem ítélkezem, de betűre ugyanazok a kulcsszavak. :)

De mindegy, szerintem nem ez a lényeg, ez tuképpen egy átfogalmazott másik kérdés. Viszont ha tényleg a másik kérdésedet folytatod, akkor érdemes lett volna picit kifejtened, hogy mire gondolsz.

2020. jún. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Kedves #7

E kérdés alatt arra gondolok,hogy csak biológiai dolgok lehetnek e élőlények,vagy a nem biológiai dolgok is lehetnek élőlények( mint pl.:egy humanoid robot).

2020. jún. 29. 10:20
 9/18 anonim ***** válasza:
53%

Amennyibe na humanoid robot szaporodik is önmagától, akkor a dolog vizsgálandó. Ha nem, akkor nincs miről beszélni. Az élet tényleg bonyolult, de egyik fontos tulajdonsága a szaporodóképesség.

Ezen felül: a jövőben lehetséges más definíció is, csak akkor az a kérdés, akarunk-e következetesek és igényesek maradni.

2020. jún. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%

Az élet speciálisan szerveződött makromolekulák alkotta szubmikroszkópikus szerkezet biokémiai folyamatai által determinált életjelenségek összessége.


Most már ti is tudjátok.

2020. jún. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!