Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Nap által okozott mélyedés...

A Nap által okozott mélyedés a téridő szövetén is befolyásolja, hogy a bolygók szinte azonos síkban keringenek körülötte?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy volt már hasonló kérdés. Azokban a protoplanetáris korong eredendő perdületét írják fő oknak, valamint hogy a bolygók is stabilabbá tehetik egymás pályáját.

De mi van a téridő szövetével? Sokak szerint a bolygók keringés közben a Nap által keltett bemélyedés alakját követik a téridő szövetén. Szóval, ez is kihat az azonos síkban keringésre?



2020. júl. 2. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
A napnak megközelítőleg sincs ilyen szerepe.
2020. júl. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mojjo ***** válasza:
100%
A Nap által keltett "bemélyedés" a téridő szövetében majdnem gömbszimmetrikus, szóval nem, nem emiatt van :)
2020. júl. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 dq ***** válasza:
50%

A Naprendszer kinematikája nagyon nagy pontossággal magyarázható a Newtoni gravitációs modellel.

Azt nem tudom, hogy az ÁR szerint "jobban" vagy "kevésbé" vannak a bolygók egy síkban, mint a Newtoni modell szerint, mindenesetre az eltérés körülbelül mérhetetlenül pici.

2020. júl. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen érthető, hogy a gumilepedős gravitáció bemutató alapján valakiben ilyen kérdés merül fel. Viszont a gumilepedős bemutató egyrészt kétdimenziós, másrészt semmi köze ahhoz, ahogy a gravitáció valójában „működik". A gumilepedős dolog bármilyen ötletes és látványos, csak azt mutatja be, hogy itt a Földön is van gravitáció.
2020. júl. 3. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
51%

"De mi van a téridő szövetével? Sokak szerint a bolygók keringés közben a Nap által keltett bemélyedés alakját követik a téridő szövetén. Szóval, ez is kihat az azonos síkban keringésre?"


Mivel a háromdimenziós tér 2 dimenziós síkja és a négydimenziós téridő 3D-s tér-altere nagyon nem ugyanaz, ez szerintem rossz megoldás-keresési út.


A tömeg a gravitációjával nem síkot, hanem teret hajlít.

Csak a 4D 3D-s ábrázolási próbálkozásában néz ki így.

2020. júl. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
72%
Amúgy éppen a keringő égitestek segítik egymás stabil, viszonylag közös pályasíkját a gravitációjukkal.
2020. júl. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Asszem ez a mondat hiányzott, hogy "az égitestek okozta mélyedés 3 dimenziós", mivel nekem eddig ugy jött le, hogy a téridő szövete tök lapos.

2020. júl. 12. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!