Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A vírusok és baktériumok...

A vírusok és baktériumok rádióhullámokkal kommunikálnak egymással?

Figyelt kérdés
2020. júl. 8. 23:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. júl. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Honnan jött ez az ötlet?

2020. júl. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Wadmalac ***** válasza:
82%
Én nem nagyon nevezném a köztük lévő esetleges kapcsolatot kommunikációnak, de ami van, az vegyi.
2020. júl. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Vagy fény.
2020. júl. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Ozmium42 ***** válasza:
100%
5G-vel.
2020. júl. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ha a vírusok rádióhullámokkal kommunikálnának, le tudnánk hallgatni azokat.

Egyszerű lenne a a baktérium, illetve vírusteszt.

. . . . .

Ozmium42! Ment a zöld.

A lexikonban i-betűnél található az irónia.

Én jelezni szoktam, ha hülyéskedek - valaki még komolyan veszi.

2020. júl. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Wadmalac ***** válasza:
78%

"Vagy fény."


Na ezen gondolkodtam ám most sokat, hogy a fénykibocsátó baktériumok fénykibocsátása szolgál-e bármelyik ismert esetben a bacik KÖZTI információ-átadásra, vagy teljesen más evolúciós célt szolgál, például a szimbiózist más fajokkal.

Érthetőbben, például a tengermélyi halak baktériumos "lámpáiban" a bacik közti kapcsolatra van-e jelentősége a fénynek.

2020. júl. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Ni milyen érdekes cikket találtam a kétkedőknek:


[link]

2020. júl. 9. 13:11
 9/19 A kérdező kommentje:

5


Ja nyilván, ha képesek rádióhullámokkal kommunikálni akkor az 5G segíti a kommunikációjukat :)

2020. júl. 9. 13:12
 10/19 Wadmalac ***** válasza:
81%

A kétkedők részére talált cikkedből idézet:

"The problem here of course is that while the model does suggest that certain bacteria might be capable of producing radio waves, it doesn’t go anywhere towards proving that such radio waves are actually used as a means of communication, either by the sender bacterium, or another receiver."



Szóval a cikk elmondja, hogy esetlegesen előfordulHAT, hogy a baktérium DNS-hurkán körbefutó elektron EM hullámokat generálHAT.

simán arról van szó, hogy fizikailag nem lehetetlen.


Eközött és a baktériumok rádiós kommunikációja közt fényévnyi a távolság. Ahhoz szükséges a szándékos, modulált adás és az ezt fogadó vevő is.



Az autód generátora is produkál melléktermékként rádióhullámokat, de az sem kommunikál vele.


Az tény, hogy érdemes vizsgálni a témát, de jelenleg ez még a sci-fi határán billeg.

Sose mondd, hogy sose, persze, hiszen a nanocsöveken áti elektromos kapcsolat sem régen ismert.

2020. júl. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!