Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a végtelen, és mi a világűr?

Mi a végtelen, és mi a világűr?

Figyelt kérdés

Én, mint 17 éves diák, évek óta töprengek ezeken a dolgokon, de nem kaptam olyan választ ami megfelelő lenne a számomra:S. Mert van a Föld, és a tejútrendszer meg az ilyesmik, eddig még tiszta, de van az űr. És itt meg is állnék: MI tulajdonképpen az űr? Miért nincs gravitáció?


Menjünk tovább: VÉGTELEN, nem fér a fejembe, hogyan lehet azt mondani valamire hogy "végtelen"? Valahol mindennek van vége, nem? Nem tudom elhinni, hogy mindenhol, csak ugyan az lenne, mert biztos van valahol egy fal, AKÁRMI, egy választóvonal (én így képzelem), de akkor amögött mi van? ÉS HOGY MONDHATJÁK AZT A TUDÓSOK, HOGY "VÉGTELEN" HA NEM LÁTTÁK A VÉGÉT, AKKOR HONNAN TUDJÁK, HOGY AZ? És miért hiszik millióan, hogy nincsenek idegenek? Azzal hogy mi vagyunk, ugyan ezzel lehetnek mások is rajtunk kívül.. LÉCCI segítsetek....



2020. júl. 10. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A végtelent szerintem nem lehet megérteni vagy felfogni. Túl sok.
2020. júl. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

"MI tulajdonképpen az űr?"

Az égitestek közötti légüres tér.


"Miért nincs gravitáció?"

Van.


"Valahol mindennek van vége, nem?"

Nem. Triviális példa, próbáld meg elképzelni a legnagyobb számot!


"Nem tudom elhinni, hogy mindenhol, csak ugyan az lenne, mert biztos van valahol egy fal, AKÁRMI, egy választóvonal (én így képzelem), de akkor amögött mi van? ÉS HOGY MONDHATJÁK AZT A TUDÓSOK, HOGY "VÉGTELEN" HA NEM LÁTTÁK A VÉGÉT, AKKOR HONNAN TUDJÁK, HOGY AZ? "

Nem azt mondják, hogy végtelen, hanem hogy hatűrtalan. Képzeld el, hogy egy labda felszínén vagy, és elindulsz bármilyen tetszőleges irányba. Bármeddig is mész, nem fogsz elérni semmilyen határt, maximum visszajutsz ugyanoda, ahonnan elindultál.


"És miért hiszik millióan, hogy nincsenek idegenek?"

Lehetni lehetnek, de egyelőre semmi nem bizonyítja hogy léteznének (pláne nem hogy a Földön járt volna valaha is bármilyen földönkívüli).

2020. júl. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Már néhány éve volt pont ez a kérdés.

Nem te tetted fel?

2020. júl. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A youtube-on vagy egy nagycsomó tudományos ismeretterjesztő film, ilyen címekkel, hogy pl: Így működik a világegyetem, Ősrobbanás, Űrkutatás, stb. Nézz meg ezek közül vagy 30-40-et, és az összes kérdésedre választ kapsz.

Bár csillagászok, fizikusok beszélnek benne, de laikusoknak készültek ezek a kisfilmek, így teljesen érthető lesz neked is.

2020. júl. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
A végtelent ember nem értheti, mert mert az Isteni. Egyedül Isten végtelen
2020. júl. 11. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

2-


"""""MI tulajdonképpen az űr?"


Az égitestek közötti légüres tér"""""


Nem! Nincsen légüres tér! A világűrben anyagrészecskék- atomok- sugárzások - fotonok- töltik be a teret.


Például a csak a napból a napszél vagy a napkitörések által sok millió tonnányi anyag távozik óránként a világűrbe.

2020. júl. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6

Valóban pongyola volt a megfogalmazás, ezért elnézést kérek.

2020. júl. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:
45%

Lehet, hogy pongyola fogalmazás, de a kérdező tudásszintjén elfér.


"Nem! Nincsen légüres tér! A világűrben anyagrészecskék- atomok- sugárzások - fotonok- töltik be a teret."


A bolygóközi teret ennek ellenére légüres térnek híjuk, egyezményesen, mert a benne található anyagmennyiség sok nagyságrenddel kisebb mindennél, amit mi légkörnek nevezünk.

2020. júl. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

""A bolygóközi teret ennek ellenére légüres térnek híjuk,""



Egyetlenegy csillagász sem hívja a sem a bolygóközi teret sem a csillagok közötti teret légüres térnek.


Ez a felfogás 10-20 évvel ezelőtt volt elfogadott.

2020. júl. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:

"Egyetlenegy csillagász sem hívja a sem a bolygóközi teret sem a csillagok közötti teret légüres térnek."


Ne essünk túlzásokba. A csillagászok mindent fémnek hívnak, ami nem hidrogén, szóval a szakzsargont hagyjuk.

Nem asztrofizikai kongresszuson vagyunk, hanem alapokról beszélünk kérdezőnek.

2020. júl. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!