Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a plafonnál meredekebb?

Mi a plafonnál meredekebb?

Figyelt kérdés
A vízszintes talajnál meredekebb a lejtő, annál a függőleges fal, annál a víszintes plafon. A fizika paraméterein kell változtatni, hogy találjunk ennél is meredekebbet?

2020. júl. 15. 05:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
a fal a legmeredekebb
2020. júl. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

"a függőleges fal, annál a víszintes plafon"


Mitől lenne "meredekebb" a plafon a falnál?

normális plafon vízszintes.


Ez a gondolatmenet meredek, nem a plafon.


Mit értesz meredekség alatt?


A vízszintessel bezárt szöget vagy általánosan két felület egymással bezárt szögét?


Mindegy, mindkét esetre igaz, hogy a derékszögnél, 90 foknál nagyobb szögeltérés lehetetlen, ha azt a szöget a viszonyított felület mindkét oldalán mérheted.


Szerintem a meredekség szó elveszti az értelmét a vízszinteshez képest maximális, függőleges helyzet meredekségénél, nincs feljebb.

2020. júl. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

> Mit értesz meredekség alatt?


Reméltem, hogy ez a fogalom - már a kontextus által is - minimum intuitív lesz.

Na tehát akkor. Adott a vízszintes, sík talaj - tekintsünk el a Föld görbületétől -, ennek adott pontját két egységnyi normálvektorja van, vegyük azt, amelyik nem az talajba mutat bele, hanem kifelé/felfelé. A plafonnál hasonló a helyzet, csak éppen befelé/lefelé mutat a normálvektor. Azt a sík felületet keresem, aminek a normálvektorja a lehető legnagyobb szöget zárja be a talaj síkjával. Megfelelően értelmezve a bezárt szöget ez a 3 dimenziós földi valóságban legfeljebb 180° lesz. És erre a plafon a válasz.

Kérdés, hogy van-e 180°-nál nagyobb szög. Remélem a bezárt szög fogalmát nem kell definiálnom, azt tudod.

2020. júl. 15. 07:51
 4/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Megfelelően értelmezve a bezárt szöget ez a 3 dimenziós földi valóságban legfeljebb 180° lesz."

Fenéket.

A 180 fok egyenértékű a nulla fokkal.


"Azt a sík felületet keresem, aminek a normálvektorja a lehető legnagyobb szöget zárja be a talaj síkjával."


Ja. Csak az vagy önmaga, vagy egy párhuzamos sík és semmi köze a meredekséghez.


A meredekség hétköznapi, de akármilyen értelmezésben pont az a legnagyobb, amikor a két vizsgált sík, két D-ben egyenes MERŐLEGES egymásra, tehát egyik normálvektora a másik felületbe-egyenesbe esik.


Nézd már meg sima koordináta-geometriában, hol a legnagyobb, végtelen a meredekség.

Az y tengellyel párhuzamos egyenes esetén.


"Remélem a bezárt szög fogalmát nem kell definiálnom, azt tudod."

A szurkálódó célzás alaptalan, szerintem nem nekem vannak definíciós nehézségeim.


A te logikáddal az a legmeredekebb házfal, ami rád dőlt.


Ez nem túl logikus.

2020. júl. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés amiatt nem intuitív, mert nem tudjuk, hogy milyen gyakorlati felhasználásra kell ez a spéci meredekség. Nyilván ha egy falon és plafonon járó csizmát fejlesztünk, akkor más lesz a - nevezzük jobb híján így - meredekség értelmezési tartománya, mint ha egy autót fejlesztenénk. Az autó számára már egy 90 fokos meredekség is értelmezhetetlen, nem tud rajta felmenni, mert nem tapad rá a falra. A tapadós csizma számára meg, ha úgy akarjuk, definiálhatjuk úgy a meredekségünket, hogy a fejjel lefelé függésig egyre meredekebb, tehát ha egy csőben körbe megyünk, akkor a felső pontjáig nő a meredekség, onnan csökken. De ez nem valódi "meredekség" lesz, csak játszadozás a szavakkal, ha azt akarsz.
2020. júl. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

"De ez nem valódi "meredekség" lesz, csak játszadozás a szavakkal, ha azt akarsz."

Ez a bajom nekem is, hogy a kérdező megpróbál egy SAJÁT értelmezést bevezetni a meredekségre, aztán ezt fizikailag-geometriailag kezelni.


Ez így nem fog menni.


A kifelé dőlő falat nem nevezzük meredekebbnek, a koordináta-geometriában a függőlegesen túlbillenő meredekség negatív lesz (mivel az már lejtő, az egyenes vagy sík túloldalán nézve).


A 360 fokos kört pörgetve sem értelmeződik a "meredekség" többnek, hiszen periodikusan jön a váltás, csak a 0-90 fok szögeinek iránya, előjele változik.

2020. júl. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Wadmalac ***** válasza:
100%
Én nem minősíteném, de engem is zavar, mikor úgy reagál, mintha mi lennénk értetlenek, közben meg az ő gondolkodásmódja hm... nem konvencionális. :)
2020. júl. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első gondolat a normálvektorok kapcsán az volt, hogy meg kellene ismételni a geometria tanulását. A leírtaknak még formálisan sincs közük a normálvektorhoz.

Azt megengedem, hogy valaki saját szórakoztatására a szavaknak tetszőleges jelentést ad, azonban kommunikációs célból érdemes a közmegegyezés szerintit használni, tudományos dolgokban pedig a definiáltakat. Vagyis röviden szólva az értekezés makutyi duma. Értsd: zagyvaság.

2020. júl. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!