Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha tudom egy alakzat kerületét...

Ha tudom egy alakzat kerületét, akkor ki lehet számolni a területét? És ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
2010. aug. 3. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

hát ha négyzet akkor : K/4=x T=x*x

azaz osztod a kerületet 4-el és azt nyégyzetreemeled

körnél : K=Pí*2r ---K/Pí=2r--- 2r/2=x---T=x*x*Pí

kerületet osztod pível azt kettővel azt négyzetezed és azt szorzod pível

én ennyit tudok!

2010. aug. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

ha tudod, milyen alakzatról van szó, akkor szerintem igen. Azt nem tudom, hogy minden alakzatnál így van-e, de az egyszerűbbeknél igen, mi csináltunk is néhány hasonlót...

pl. a körnél a kerületben és a terület képletben is a sugárból indulsz ki. A többi állandó. Tehát csak kifelyezed a sugarat a kerületből, behelyettesíted a terület képletébe, és kész...

2010. aug. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi:)
2010. aug. 3. 09:31
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
2010. aug. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%

Alapvetően a válasz: nem.

A terület függ a síkidom alakjától, pl. egy 10 cm kerületű kör nagyobb lesz bármilyen egyéb 10 cm kerületű alakzatnál.


De azoknál a síkidomoknál, amik egyébként is le lehet írni egyetlen paraméterrel, azoknál ki lehet számolni kerületből a területet és fordítva is.

Ilyen: kör, szabályos háromszög, négyzet és a többi szabályos sokszög.


Bonyolultabb alakzatoknál meg ugyanúgy kell még plusz adat, mintha nem a kerület lenne megadva, hanem pl. az oldalak hossza.

2010. aug. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!