Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen következménye lenne...

Milyen következménye lenne egy ember-csiga transzfúziónak?

Figyelt kérdés

2020. júl. 24. 00:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Halálos kimenetel valószínűleg mindkét irányban.

A csigák vére nem is vas-hemoglobin (vörös) tartalmú. Halvány kékes színű, valami más vegyület az oxigén hordozó.

A fehérjék összeférhetetlenségéről, és az immunreakcióról még nem is beszélve.

2020. júl. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene többé lakáshitelt fizetni
2020. júl. 24. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Probald ki, lehetoleg sajat magadon.
2020. júl. 24. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

"A csigák vére nem is vas-hemoglobin (vörös) tartalmú. Halvány kékes színű, valami más vegyület az oxigén hordozó."

Így van, réz, hemocianin, puhatestűeknél és ízeltlábúaknál (rákok, pókok, rovarok értve, a gyűrűsférgek vasalapú oxigénszállítással rendelkeznek, csak nem mindig hemoglobinnal, a klorokruorin nem is piros, hanem zöld).


Kismértékű vérkeveredés mondjuk szerintem ettől a réz-vas eltéréstől nem lenne halálos, de mivel a csiga szerintem csaknem összes fehérjéje számunkra testidegen, a T-sejtjeink azonnali tömeges támadása biztosan halálos gyulladást, vérrögösödést okozna, szerintem a szepszisre jellemző tünetekkel és eredménnyel.

Ki sem kéne várni a vírusos és bakteriális fertőzések esetleges szintén halálos eredményét.

2020. júl. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi probléma nincs. A nagyi reggel elindul a TV felé, hogy odaérjen az esti sorozatára. Ha reggel egy kicsit elalszik, akkor belehúz.

:)

2020. júl. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sadam87 ***** válasza:
100%

#4

Pár apróbb pontosítás.

"Így van, réz, hemocianin, puhatestűeknél és ízeltlábúaknál (rákok, pókok, rovarok értve"

A rovaroknál és a pókok egy részénél nem a vérnyirok (hemolimfa) szállítja az oxigént sejtekig, hanem a légcsőrendszer. Így nincs is oxigénszállító fehérjéjük.

"a T-sejtjeink azonnali tömeges támadása biztosan halálos gyulladást"

Ez a T sejtek hatása is lehet, bár azok elsősorban a vírusfertőzött és tumor sejtek ellen hatnak (de ettől még a plazmában található fehérjék is aktiválhatják őket egy antigén bemutató sejten keresztül). A gyulladást sem csak T sejtek válthatják ki, tudtommal ebben nagyobb a szerepük például a granulocitáknak. Szóval az általad leírtak akár a T sejt aktiváció hatásai is lehetnek, de más immunsejtek is okozhatják.

2020. júl. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Wadmalac ***** válasza:
81%

"A rovaroknál és a pókok egy részénél nem a vérnyirok (hemolimfa) szállítja az oxigént sejtekig, hanem a légcsőrendszer. Így nincs is oxigénszállító fehérjéjük."

Jogos, a rovarok többségénél a vérnyirok-rendszer és a légzőrendszer totál elkülönül.

sokat vacilláltam, mennyire menjek bele a szétszeparálásba, félsiker lett.


"Szóval az általad leírtak akár a T sejt aktiváció hatásai is lehetnek, de más immunsejtek is okozhatják."

Ez is jogos, őszintén szólva a komplett immunválasz működéséről csak vázlatos tudásom van, némi guglizással megnézhettem volna, a T-sejteken kívül még mi minden aktiválódhat, lusta voltam, sorry.

2020. júl. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
25%

Hát ehhez a csiga-ember transzfúzióhoz nem tudok hozzászólni, viszont egy cigány-néger keresztezésnek komoly haszna lenne.


(Az utódok lusták lennének még lopni is :)))

2020. júl. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!