Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen tankönyvet ajánlotok...

Milyen tankönyvet ajánlotok teljesen kezdőknek fizika tanulásához?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már elmúltam 23 éves, de elkezdett érdekelni a fizika. Így úgy gondoltam, hogy vennék egy tankönyvet.

2020. júl. 27. 19:38
 1/2 anonim válasza:
100%

Teljesen egyedül készültem annó egy fizika versenyre a Mozaikos tankönyvekből, plusz mikor már ment az elmélet és könnyebb feladatok, akkor jöhetett a Dér-Radnai-Soós feladatgyűjtemény - ebben a könnyebb feladatoknak még lebontja a megoldását, majd csak az eredményt írja oda, nagyon sokoldalú, minden típusfeladat megvan benne, és én a nehezebb feladatoknál azt csináltam, hogy beírtam a keresőbe a feladat szövegét és szinte mindig megtaláltam a feladat levezetését a neten.


Ja, és bemelegítésnek ajánlom a Hét rövid fizika lecke című tényleg rövid könyvecskét, ami átfogóan mesél a fizikáról, nem megy bele képletekben, érthető és élvezhető.

2020. júl. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hat mindenki ajálja a Dér Radnai Soóst bár az egy feladat gyűjtemény hátul megoldással

Ha teljesen elölről kell kezdeni én nem ezt ajánlom inkább a mozaik 11-12 ez egy olyan összefoglaló ami közép és emelt szinten is nagy segítség illetve összefoglalja az eddig tanultakat

De az ofis könyvek is nagyon jók szerintem könnyen érthető minden lecke után összefoglaló fogalmas részek jó illusztrációk illetve egyszerű elmagyarazas

Ha ez pipa akkor jöhet a Dér Radnai Sóos meg a Mór Ágnes mert azok tömény számolási feladatok hátul megoldókulcsal de ha nem érted a fizikajat nem a legmegfelelőbb könyv kezdőknek

2020. aug. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!