Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Számotokra melyek a matematika...

Számotokra melyek a matematika legizgalmasabb, még nyitott kérdései?

Figyelt kérdés
2020. aug. 3. 14:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Valami kis kifejtést is kérnék az okáról :D
2020. aug. 3. 14:20
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy időben foglalkoztattak a Ramsey-számok.
2020. aug. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%

Én azon szoktam elborultabb pillanataimban gondolkodni, hogy vajon miért van minden számnak egy és csakis egy rákövetkezője, vagy hogy a síkbeli háromszögnek miért 180 fok a szögei összege, és hogy alakulhatott-e volna az univerzum keletkezésekor úgy, hogy a koncentrikus körök metszik egymást, vagy hogy az összeadás nem felcserélhető művelet.

De ez szerintem inkább filozófiai, mint matematikai kérdés.

2020. aug. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
A háromszögnél azért 180 fok, mert így lett a fog definiálva. Létezik 400 fokos osztású kör (újfoknak hívják) ott pl. 200 fok a háromszög belső szögeinek összege, és 100 fok a derékszög. Egyszerűen így lett a fok kitalálva, és abból adódik ez.
2020. aug. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

3-as, pedig ezekre könnyű a válasz; az első egyrészt azért, mert nyilván egy műveletnek csak egyféle megoldása lehet, a "rákövetkezője" pedig azt jelenti, hogy hozzáadunk 1-et, tehát az 5-nek a "rákövetkezője" az 5+1, ami minden körülmények között 6 (legalábbis a valós számok halmazán mindenképp, de van a matematikának olyan része, ahol még a 0-val is lehet osztani úgy, hogy az eredmény egyértelmű legyen, sőt az 5+1 értéke is lehet 0), másrészt ha számegyenesen ábrázoljuk a számokat, akkor a szám "rákövetkezője" a számtól 1-gyel jobbra lévő szám. Ha ugyanezt a komplex számsíkon csináljuk meg, akkor ott már két "rákövetkezőt" lehet mondani, maradva az 5-nél, a 6 mellett az 5+i a másik "rákövetkezője".

A síkháromszögek belső szögeinek összegére pedig több, könnyen érthető bizonyítás is van. Hogy számszerűleg miért 180°, arra a fenti válaszoló megadta a választ; definíció kérdése, hogy hogyan lehet számszerűsíteni.

2020. aug. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem voltam elég egyértelmű. Tudom hogy számszerüleg miért 180, és hogy más felosztással lehetne akár 56 is vagy 826. Azt is tudom hogy vannak rá bizonyítások. A bizonyítás viszont axiómákból indul ki. Miért éppen ezek az axiómák vannak, amik vannak, amiket ismerünk, tapasztalunk? Azt hiszem, így érthetőbb mire gondoltam.
2020. aug. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem a Komplex számok ejtenek csodálatba, meg a derivált automatikus megfordíthatatlansága primitív függvénnyé. :)
2020. aug. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!