Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Teller Ede hitt Istenben?

Teller Ede hitt Istenben?

Figyelt kérdés

2020. aug. 8. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
4%
Igen, egy interjúban beszélt róla.
2020. aug. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Agnosztikus volt. Nem zárta ki, hogy létezik, és azt sem zárta ki, hogy nem létezik.

"Én nem állítom azt, hogy Isten létezik, én nem állítom azt, hogy Isten nem létezik. Én azt mondom, amit tudósoknak gyakran kell mondania: nem tudom."

[link]

2020. aug. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%
Agnosztikus a fenéket, szimplán diplomatikus volt: Amiről nem volt bizonyítéka, arról nem nyilvánított véleményt.
2020. aug. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3 Akkor mondjuk úgy: a külvilág felé agnosztikusnak mutatta magát, a tényleges belső gondolatait pedig ugyanúgy nem ismered te sem, mint én sem.
2020. aug. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Arra próbáltam utalni, hogy az agnosztikus teljesen mást jelent. Diplomatikus volt, nem agnosztikus.
2020. aug. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Arra próbáltam utalni, hogy az agnosztikus teljesen mást jelent."

Nem sikerült. Írd akkor le, nálad mit jelent az agnosztikus.

2020. aug. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%
Azt jelenti, hogy Isten kilétét nem lehet megtudni (a távoli jövőben sem). Ilyet Teller Ede tudtommal sosem állított, ő csak annyit állított, hogy most jelen pillanatban se cáfolni, se megerősíteni nem tudja Isten-t. Ez inkább diplomatikus válasz, mint agnosztikus.
2020. aug. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez a kifejezés legszűkebb értelmezése. A jelen szempontjából lényegi különbség nincs aközött, hogy jelen tudásával zárja ki a kérdés eldönthetőségét, vagy a jövőben is.
2020. aug. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!