Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A neandervölgyiek hány hónapig...

A neandervölgyiek hány hónapig hordták ki a gyerekeiket?

Figyelt kérdés

2020. aug. 19. 09:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
9
2020. aug. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

A neandervölgyi és a mai modern ember az nem két külön faj. A neadndervölgyi egy nagyon közeli alfaj volt, egy változat. Ne úgy képzeld, mint mondjuk a róka meg a kutya közti távolságot, hanem mint két kutya fajta közti távolságot. Nem is a nagyon távoli kutyák (mint a csivava-németjuhász), hanem mondjuk mint border collie meg egy English shephard között.


Szóval nem ufók voltak.

2020. aug. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 hollófernyiges ***** válasza:
83%
De, külön faj, Homo neanderthalensis (bár vannak egyes vélemények, amik alfaj szintre sorolják). Elég sok mindenben különbözött. A terhesség idejét pedig nem tudjuk. Valószínűleg nem volt nagy különbség a mai emberhez képest, de minden számszerű adat spekuláció.
2020. aug. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

11 hónapig

[link]

2020. aug. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2-es inkább a kutya-farkas és kutyafajták mint a rasszok, jobb analógia szerintem.
2020. aug. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 JhnyBp ***** válasza:
#4: Kicsit finomítottam a szócikket: ez csak egy feltételezés ami az igen csekély számú medencecsont leleteken alapul, més kutatók kétségbe vonják hogy ilyen hosszú lett volna, annál is inkább mert bizonyítékok vannak arra, hogy az egyedfejlődésében előbb elérte az érettséget, ami az terhességi szakaszra is igaz kell legyen. Tehát inkább kevesebb uo. hosszú lehetett , mint az embernél.
2020. aug. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm #4-esnek a linket, abban ott a válasz, ami szerencsére meg is van hivatkozva. Összegezve: a nőstény medencecsontok leleteire támaszkodva 11-12 hónapig hordhatták ki a gyerekeiket. Én is ezt tartom valószínűnek.
2020. aug. 19. 20:59
 8/13 JhnyBp ***** válasza:
Ha elolvasod a hivatkozást a wikipédián akkor abban azt írják, Trinkaus is revidiálta a saját feltételezését, amikor Izraelből előkerült egy teljesebb medencecsont, és más kutatók szeerint csak a (kevésszámú) medencecsontokra alapozva nem lehet ilyen következtetést levonni... :)
2020. aug. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én sem értem hogyan tehet egy tudós ilyen állításokat pusztán medencecsontokra hivatkozva. Hogyan lehet egyáltalán azt feltételezni, hogy a 9. hónapban ugyanakkora volt a gyerek, mint a mai embereknél.
2020. aug. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 JhnyBp ***** válasza:
Az volt a feltételezése, hogy mivel nagyobb volt a medencecsont ezért nagyobb gyereket is szült. Azonban nekik eleve robusztusabb nagyobb csontjaik voltak, nem lehet egyértelműen azt mondani, hogy azért volt nagyobb a méret, hogy képes legyen megszülni a nagyobb gyereket...
2020. aug. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!