Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fekete lyukakkal kapcsolatban...

Fekete lyukakkal kapcsolatban van a híres információs paradoxon. Nem értem, miért baj, ha információ veszik el? ez rendszeresen meg szokott történni a való életben, nem?

Figyelt kérdés

2020. aug. 25. 11:36
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Közérthetően el tudná valaki magyarázni? fizikához értek egyébként, csak ez a rész nekem magas
2020. aug. 25. 11:37
 2/12 anonim válasza:
0%
Az információ lehet az hogy a szén atomok hogyan rendeződjenek. Ezen múlik hogy szén vagy gyémánt lesz-e. Ha az információ elveszik akkor minden ugyan olyan lesz.
2020. aug. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hol szokott ez megtörténni az életben, kérdező, hogy információ veszik el? Mondj egy példát.:)

@2 hülyeséget írt, nem tudom hogy jön ide a szén...

2020. aug. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
hétköznapi értelemben ha egy sok információval bíró dolgot elégetek és egynemű hamu lesz belőle, akkor ott elveszik, nem? és ha fizikai értelemben definiáltam mégsem, az miért baj?
2020. aug. 25. 13:46
 5/12 dq ***** válasza:

#2 Az anyag/atomok konfigurációjára adott egy példát.


Kérdező: a wikit nézted?

„The black hole information paradox[1] is a puzzle resulting from the combination of quantum mechanics and general relativity. Calculations suggest that physical information could permanently disappear in a black hole, allowing many physical states to devolve into the same state. This is controversial because it violates a core precept of modern physics—that in principle the value of a wave function of a physical system at one point in time should determine its value at any other time.[2][3] A fundamental postulate of the Copenhagen interpretation of quantum mechanics is that complete information about a system is encoded in its wave function up to when the wave function collapses. The evolution of the wave function is determined by a unitary operator, and unitarity implies that information is conserved in the quantum sense.

As of November 2019, the paradox may have been resolved, at least for simplified models of gravity (see Recent developments).”

[link]

2020. aug. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
az égetendő anyag és az égéstermék információmennyisége(ha egyáltalán kifejezhető ilyesmi), ha esetleg az égés közben környezetnek átadódó információt is vesszük, ugyanakkora lesz.
2020. aug. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az eseményhorizonton magán át lehet úgy menni, hogy meg se érzed, ott nem szűnik meg semmi, tehát ha jól értem ez a fekete lyuk középpontjára vonatkozik, ami egy szingularitás, de ott miért gondoljuk, hogy értelmezhető egy hullámfüggvény? hiszen az már a szingularitás. Viszont ha emlékeim nem csalnak, akkor a Hawking sugárzást szokták mondani, ami feloldja a aparadoxont, ami egy eseményhorizontnál fellépő effektus. Nem világos techát, hogy az információs paradoxon akkor hol lép fel?
2020. aug. 25. 14:42
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyébként meg az eseményhorizonton bár nehéz a kvantummechanikát számolni, de ha jól tudom azéért, mert csak elsőrendig tudjuk közelíteni, de attól még akár jó is lehet.
2020. aug. 25. 14:43
 9/12 dq ***** válasza:
A wikit nézted?
2020. aug. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én arra lennék kiváncsi, hogy az “információ megmaradás” , vagy mi, az tényleg egy tudományosan megalapozott tétel, vagy csak egy közhiedelem, mint az pl. a “technológiai szingularitás” , vagy hogy a májat nem szabad előre besózni.
2020. aug. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!