Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Aki a természettudományokban...

Aki a természettudományokban járatos és vallásos, hogyan gondolkoztok az alábbiról? (NEM provokáció a kérdés!)

Figyelt kérdés

A ruach / pneuma (magyarul lélek vagy szellem) léte számomra nem logikus (na de pont ezért teszem fel a kérdést, mert az ismereteim nem elég mélyek ezzel kapcsolatban!)


Az agy felelős ugyebár a gondolatokért, érzésekért, érzelmekért, stb. És ott van a ruach / pneuma (magyarul lélek vagy szellem), ami "az ember maga", ami a test halálával nem szűnik meg létezni, hanem az üdvösség vagy kárhozat szerint alakul a további sorsa. (Ez teológiailag lehet nem hibátlan, de valami ilyesmiről van szó.)


Na most ha tényleg létezik ilyen immateriális része az embernek, akkor az aggyal valamilyen kapcsolatban kell állnia. Ebből az következne, hogy az agy biokémia algoritmusai közt vannak olyanok, amik nem magyarázhatóak a fizika törvényeivel, hiszen kapcsolata van az immateriális világgal is.


Érthető, hogy mi számomra a paradoxon? Ez akkor most hogy is van? Vagy úgy gondoljátok, hogy léteznek ilyen pontok, amik felülírják a fizika törvényeit, csak még nem fedezték fel őket?


2020. aug. 26. 21:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%
A kvantumfizika adja a választ. Abban vannak random események. A randomban jelenik meg Isten & a lélek is. Az agy kisülései a kvantumosság tartományában vannak. Ott a lélek is
2020. aug. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Érdekes válasz! De a szellem / lélek által irányított események nem randomak lennének, hanem pont hogy irányítottak, vagy?
2020. aug. 26. 21:24
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Bár én sem vagyok vallásos, de az ilyeneket mindig úgy gondoltam, hogy ha léteznek, akkor nem írják felül az univerzum törvényeit, hiszen a törvényeket nem lehet kikerülni/felülírni. Ezekre a dolgokra ugyanúgy írható törvény, mint mondjuk a gravitációra, sebességre stb.-re, legfeljebb még nem fedeztük fel őket (ha léteznek). Pont ugyanezt gondolom a természetfeletti lényekről. Szerintem nincs olyan, hogy természetfeletti, hiszen ami létezik az a természet része.
2020. aug. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
a kettő (szerintem) átfedésben van egymással. a lélek az agyi folyamatok meghatározott, szabályozott működését is jelentheti, azaz nem a fizikai törvények által nem magyarázható jelenségekkel áll kapcsolatban az aggyal, "pusztán" az agy fizika által magyarázható folyamatait "irányítja". Hogy ezt hogyan teszi meg, természetesen már nem feltétlen magyarázható a fizika törvényeivel. Viszont nem értem a paradoxont. Ha valaki feltételezi egy felsőbb, teremtő hatalom létét, értelemszerűen azt is feltételezi, hogy ez a hatalom képes tetszőlegesen befolyásolni a világunkat.
2020. aug. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
19%

A határozatlanság erejéig. Pl egy elektron egy nálánál magasabb potenciálgödröt át tud ugrani. A fizika szerint adott esetben ezt pl 15% eséllyel teszi meg. Namost ha jön egy szellem, akkor az ő asztráltestével tudja irányítani az anyagot. El tudja érni, hogy az a 15% ne véletlenszerűen, hanem akkor jöjjön létre amikor ő azt akarja mondjuk


Feltételezés persze, ha léteznének szellemek. Így el tudja érni, hogy megjelenjen, láthatóvá váljon, mert nem random rendeződnek a részecskék, hanem olyan mintázattal amilyet ő akar. Ezzel nem szegi meg a fizika törvényeit, hiszen az a 15% valószínűség benne van. Nem lépi át. Csak az ideje logikus mintázatú. És woálá...létezik szellem is és nem sérült a fizika sem

2020. aug. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
#1 rohadtul nem érted a kvantumfizikát, úgy hogy inkább ne is beszélj róla légyszíves...
2020. aug. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
40%

Amikor az ember valami szomorúra gondol/lát, egyből bekönnyezik. Megpróbáltam ennek utánanézni (kíváncsi voltam, hogy milyen hormonok szabadítják FÖL ezt a reakciót) és csak arról találtam, hogy mik szabadulnak fel MIUTÁN sírtál. A lélek az, ami érez (hisz nem fizikai fájdalom ér, ha szomorú vagy), ezért az fogja fel az érzelmeket (nem hő-mechanikaira gondolok). Például, amikor valakinél beáll a klinikai halál, konkrétan meghalt. Leálltak a funkciók. De néha vissza lehet hozni őket, lehetne akkor állítani hogy visszaállt a test az eredeti funkcionálható állapotába. De akkor ez miért nem lehetséges minden (ugyanolyan) esetben, ahol újraélesztenének? Valami megszűnt létezni abban a testben, ami miatt nem éled újjá. Nagyon sok minden nem magyarázható a fizika törvényeivel, hisz mindig fejlődik, lehet egy nap egyszer megtudjuk a választ, de attól még hogy nincs rá jelenleg válasz, nem jelenti, hogy kizárható a létezése. Miután az ember meghal, törlődnek az előző életéből az emlékek (reinkarnáció, ha nem hiszel benne, az sem gond, csak így ha már a lélek létezéséről írok, akkor ez is logikus LENNE), de valakinek nem. Sok Youtube sztori van ezekről, pl. a kisfiú olyan helyről beszél, ahol sose járt még, vagy azt mondja az apjának, hogy emlékszem, amikor még én pelenkáztalak és ezt- meg azt csináltam. Ezt hogy lehetne fizikával magyarázni?

Nekem ez a véleményem erről, nem tudom ilyesmit vártál-e?

2020. aug. 27. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
38%
a reinkarnáció mégis miért lenne logikus a lélek létezésétől?:DD
2020. aug. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Tislerics Máté ***** válasza:
33%

Nem igazán tudom értelmezni azt, hogy természetfeletti. A természet egy gyűjtőfogalom, amibe minden beletartozik, ami létezik. Akkor hogy lehet ezen kívül valami? Ha valami létezik, akkor az a természet része. Ez a lényege a természet szónak (mint fogalomnak). Szóval el kéne dönteni hogy akkor léteznek-e a természetfelettinek gondolt dolgok, vagy nem. Ugyanis ha léteznek akkor a természet részei, ha nem akkor nincsenek ilyenek.


A lélekkel is ez a helyzet. Ugyanis ezt a fogalmat spirituális értelemben vizsgáljuk. Ami szintén önellentmondáshoz vezet, mert nem lehet valami úgy kapcsolatban létező dolgokkal, hogy az nem a természet része. Tehát minden ami spirituális az egyfajta elhatárolódást jelent a materiális értelemben vett fizikai valóság felől. Ez pedig önmagában is értelmezhetetlenné testi a spirituális dolgokat. Hiszen a valóság materiálisan jelen van. És minden ami ebben van az a valóság (a természet) része.


A lélek vagy természetfeletti maximum akkor létezhetne, ha a materiális értelemben vett világmindenség (tehát a természet) is csak egy kis része lenne a világunknak. De mivel ez a fogalom pont azt jelöli hogy minden ennek a része (Még a feltételezett párhuzamos univerzumok is, vagy más dimenziók), a spirituális értelemben vett dolgok hibásan értelmezett fogalmakra épülnek. Tehát helytelenek és ezért értelmetlen dolog ilyenekről beszélni.


Ettől függetlenül persze a világban nagyon sok furcsa és még érthetetlen dolgot tapasztalunk. Az agy is egy ilyen hihetetlenül bonyolult rendszer. Talán sose fogjuk tudni tökéletesen megérteni. Hiszen mi is az agyunkkal gondolkodunk. De azzal, hogy a még ismeretlen de létezőnek gondolt dolgokat nem a természet részének tekintünk, csak fogalomzavarba és önellentmondásba keverjük magunkat.

2020. aug. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
61%
@9 Nem létező problémákon lovagolsz. A természetfeletti az, ami ugyan a természet része, de megmagyarázhatatlan annak törvényeivel, mivel általában a természetet esetlegesen alkotó "valamivel" hozzák összefüggésbe-ami/aki ugye megalkotta a természetet, tehát tetszőlegesen belenyúlhat úgy, hogy annak szabályait "áthágja". Tehát az általad felhozott problémák nem léteznek-ennek ellenére én sem szerem ezt a szót.
2020. aug. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!