Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan jöhetett lére az...

Hogyan jöhetett lére az ősrobbanás, ha még idő sem volt? Ez a paradoxon lehetetlenné teszi a folyamat elindulását

Figyelt kérdés

Az elemi részecskék minden mozgásához, folyamatához is idő kell. Ha csak bármi is történik, ahhoz időre van szüksége mindennek a világon, mert különben az örök jelenben ragadna. A fizikában ezt "t"-vel jelölik. Folyamatok is csak akkor léteznek, ha van időbeni deriváltjuk azaz változásuk. Az idő szükséges minden létéhez, máskülönben minden megállna és az örök jelen pillanatában lenne örökkön örökké


hogyan jött létre az ősrobbanás, ha nem volt még idő sem? Ugyanis a tudósok szerint az ősrobbanás után jött létre maga az idő is. Ha pedig nem volt idő, akkor az örök jelen pillanatában kellene lennie mindennek még most is. Mégis miért áll ki a tudomány emellett ezen paradoxon ellenére is?



2020. szept. 7. 11:22
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
A téridő sohasem üres. Lásd: kvantumhabzás.
2020. szept. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
78%

Ja, és még egy:

ha nem tudjuk, miből keletkezett az ősrobbanás, az nem azt jelenti, hogy nem volt ősrobbanás.

Egyszerűen csak azt jelenti, hogy EGYELŐRE még nem tudjuk, miből lett az ősrobbanás.

De attól még lett.

Nem kéne fordítva ülni a lovon.

2020. szept. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
77%

Mojjo!

#17-beli válaszomra szólítottál meg a #18-ban. Megtisztelő, de nem tudom miért lettem címzett. Én írtam az itteni polémiák (hogy finoman fogalmazzak) kapcsán valamit, talán kicsit indulatosan. Te bemutattad ugyanennek a másik oldalát. Úgy gondolom, a problémát azonosnak látjuk.

Amit én jelen körülmények között talán nem tudok ennyire visszafogottan elfogadni, az a hülyeség ilyen fokú terjedése. Sajnos a tudás és az önteltség lényegében fordított arányban áll, azért itt e fórumon erősen zavar, hogy valaki kérdez (tegyük fel, valódi tudásigénnyel), és kap durván ellentmondó válaszokat, mert azok a legarrogánsabbak, akik a legkevesebbet értenek a dologhoz. Végül pedig a kérdező ott áll döntéskényszerben: kinek higgyen, mert változatlanul nem értette meg.


Az ismeretterjesztő irodalom mindig nagy pácban volt. Bármilyen egyszerűsítés nem lehetséges, mert az igazság rovására megy, ami elfogadhatatlan. Ugyanakkor sokak számára a kijelentések (fogalmak, gyakran szimpla szavak) nem csak félreérthetők, de alaposan félre is értődnek. Ami azért nagy baj, mert félreértés százszorosan nehezebb eloszlatni, mint valamit megértetni. A szerző ezzel általában tisztában van. Valamennyi végleges félreértés a valamennyi tisztánlátás ára.

Az internet bonyolultabb. Ott sokkal több a hamisság, az érdeklődőnek kell eldönteni, mit tekint annak. És ez a döntés igényel bizonyos ismeretszintet, különben menthetetlenül félresiklik. Talán az érzékenyebb politikai sík próbálkozásai mutatják - ha ez tovább fojtatódik,az objektivitás ára a fizetés lesz.


Ez itt azonban egy fórum, és szomorúan tapasztalom, hogyan silányodik. Az azon való gondolkodás, hogy mit lehet ez ellen tenni, nem egyszerű és eleinte sok tévedéssel járhat. De úgy gondolom, ideje lépni.


Végezetül érdekelne megszólításom oka.

2020. szept. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Mojjo ***** válasza:
77%

@23: Nagyon egyszerű a megszólítasod oka, rajtad láttam, hogy vannak határozott gondolataid a témával kapcsolatban (amikkel egyet is értettem), így úgy találtam, veled érdemes erről beszélgetni, bedobni pár gondolatot - ami máskor valószínűleg totál felesleges lenne, mert nem nagyon érdekelne senkit.

És a válaszodból most ki is derült, hogy igazam volt :)

2020. szept. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
77%
Köszönöm. Minden ilyen bedobást örömmel veszek, mert erős hiányom van belőle.
2020. szept. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!