Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez milyen sziget/kontinens a...

Ez milyen sziget/kontinens a képen?

Figyelt kérdés

[link]

Jobb fent Ausztrália felett. Ezt a képet így kaptam most az egyik volt osztálytársamtól. Talált még a nyáron egy fekete-fehér régi térképet, azon volt így rajta. Be lett szkennelve ez a része (meg kicsit feljavítva, kijavítva a gyűrődéses hibák), mert érdekes, hogy mennyire részletes a térkép a kis szigeteket illetően, illetve mert fura hogy az mi lehet ott. A térkép régi, még ilyen sárga vastag papírszerű cuccra volt ráfestve (matt feketével minden), tehát lehet vagy 100 éves. Legalábbis a papír biztosan. Minden más ugyanúgy van rajta (azon a részen ami megvan, mert amúgy el van szakadva, és csak kb. az 1/3-a van meg a Földnek).

Megborult volna ott a festék vagy random rárajzolt valamit a készítő?

Most ugye nincs ott semmi, csak Hawaii valamerre arra fele. Próbáltam keresni ezen a területen olyan szigetet, ami már nem látszik, mert elsüllyedt vagy valami, de egyedül csak Zélandiát találtam ami nagyjából azon a területen volt, de az meg túl régen volt hogy ilyen részletes térképet is tudjon valaki akkor készíteni, meg gondolom akkor még Ausztrália sem úgy nézett ki mint most (mert ezen a képen nagyjából megegyezik a mostani állapotával).



2020. szept. 21. 01:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem találtam semmit. A "Mú" kontinenst szokták abba a térségbe rajzolni, viszont szinte minden ábrázoláson jóval nagyobb méretű és egyiken sem ilyen alakú. Viszont az a kis szigetlánc a rejtélyes kontinens jobb felső sarkában kétségtelenül a Hawaii-szigetek. Először azt htitem, hogy az eredetileg fehér területek egy része inkább szürkés színűként lett beszkennelve (amit aztán a feljavítási folyamat inkább érzett feketének, mint fehérnek, így a Hawaii-szigetekkel összefolyt az óceán egy része), viszont akkor valószínűleg a térkép többi részén is kéne látnunk legalább egy-két hibát. Lehet, hogy valaki belerajzolt, és úgy lett beszkennelve.
2020. szept. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 lencsefőzelék ***** válasza:
53%

Lemúria/Mu maradványa, bár az még Atlantisz előtt elsüllyedt.

[link]

[link]

2020. szept. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmilyen. Izland lett latszolag random odamontazsolva, mert se a meret, se az elhelyezkedes nem stimmel, de a sziget alakja Izlandot abrazolja.
2020. szept. 21. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Mú-t tényleg nem ilyennek jelölik, rákerestem most, ilyen alakúnak sehol sem rajzolják.

Szerintem nem Izlandot akarta odarajzolni a készítő, ennél azért még egy 5 éves gyerek is jobbat tudna oda alkotni ha azt akarná odamásolni. Szerintem akkor csak valami random sziget, már ha tényleg nincs neki korábbi felbukkanása.

A kérdés még nyitott, ha valaki tud erről valamit kérem ne tartsa magában :)

2020. szept. 21. 10:00
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Emlékeztet Izlandra, de mégsem teljesen az a forma.


Ott, olyan formában sosem volt semmi.


Még a lesüllyedt területeken sem lehet hasonló formát ott felfedezni.



Valaki álmodozott vagy trollkodott.

2020. szept. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%
A Mú kontinens, a tehenek szentföldje van ott. Dús legelő az egész, műholdképeken is csak azért nem látszik, mert olyan sok nefelejcs borítja, hogy színre beleolvad a Csendes óceán kékeszöldjébe.
2020. szept. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nincs ott sziget és semmi tudományos bizonyíték sincs rá. (Cáfolat annál inkább.)

[link]

2020. szept. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!