Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A mitokondriumok bizonyítékok...

A mitokondriumok bizonyítékok az evolúcióra?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy az őssejtek bekebelezték a bakteriumokat és ezekből lettek a mitokondriumok amik termelik az energiát. Ha ez igaz akkor egy baktérium az ősünk.

2020. szept. 25. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Endoszimbionta elmélet. Nem őssejt kebelezett be bármit is, hanem eukarióta sejt. Nem az ember őse ez, a mitokondrium alakult így ki
2020. szept. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem felesleges erre bármit is írni, nincs meg az alap tudásod, hogy ezt. Nem benned van a mitokondrium, hanem a sejtekben. A légzési lánc színtere. És nem evolúcionista vagyok, hanem molekularis biológus.
2020. szept. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De szerinted hogy került bele a sejtbe a mitokondrium? Miért van neki külön dnse? Szerintem nem evolúció alapján jöttünk létre hanem tervezettek vagyunk
2020. szept. 26. 09:47
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Mondom, hogy felesleges minden infó beléd, nézd bele egy biológia könyvbey ne várd, hogy más leírja neked, miközben csak kötekedni akarsz
2020. szept. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Isten azért teremtette olyanra az élővilágot, hogy úgy nézzen ki, mint ha az evolúció alakította volna ilyenné, mert azt szerette volna látni, hogy kik az igazi elkötelezett hívők. Azok, akik annak ellenére is hisznek a teremtésben, hogy a jelek szerint nem történt ilyesmi. Érted, ugy3?
2020. szept. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 sadam87 ***** válasza:
84%

#1

"Nem őssejt kebelezett be bármit is, hanem eukarióta sejt."

Nem tudjuk biztosan, hogy már eukarióta volt a gazdasejt, vannak olyan változatai is az endoszimbionta elméletnek, miszerint még prokarióta volt a gazdasejt. (Bár ez a kérdezőnek látványosan tökmindegy.


#4

"Szerintem nem evolúció alapján jöttünk létre hanem tervezettek vagyunk"

Ehhez minden jogod megvan. (Mondjuk a bunkósághoz is, csak az kevésbé elegáns.)

Csak akkor magyarázd már meg, hogy szerinted mi a francért van a mitokondriumnak külön DNS-e? És az miért csak 13 fehérjét kódol a mitokondrium működéséhez szükséges több száz proteinből? És miért a baktériumokéhoz hasonlóan gyűrű alak, és nem lineáris, mint az eukariótáké? És miért hasonlít eléggé egyes baktériumokéhoz a bázissorrendje alapján?

Valamint még azt, hogy miért osztódással jönnek létre új mitokondriumok? Méghozzá a baktériumokéhoz hasonló osztódással? Miért vannak saját riboszómáik (ráadásul szintén a baktériumokéhoz hasonló riboszómák)? Miért hasonlítanak a mitokondriális membránok bizonyos szempontokból (egyes lipidek és fehérjék előfordulása) jobban a baktériumok membránjához, mint az eukariótákéhoz?

Az evolúció elmélet alapján a fenti dolgok logikusan magyarázhatók. Nagyon várom, hogy a te "elméleted" hogyan magyarázza ezt! Mert eddig annyi "érvet" sikerült írnod, hogy a világ szerinted tervezett, aki meg elfogadja az evolúciót, az hülye. Csak ebből épp nem ez derül ki...

2020. szept. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
:) igen, biztos az utolsó válaszoló, meg én vagyok a h.lye kutató létemre, és nem pedig te.
2020. szept. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Az evolúció már be van bizonyítva és nekem a vessző használat a fontos
2020. szept. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 sadam87 ***** válasza:
95%

#9

Ja, hogy ez volt az összes érved az evolúció ellen. :D Akkor köszi, élmény volt veled vitatkozni. :D

2020. szept. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

"Szerintem nem evolúció alapján jöttünk létre hanem tervezettek vagyunk"


Ennek eredményeképpen jó eséllyel minden, az evolúció mellett szóló bizonyítékot ignorálni fogsz, minden, akár csak kicsit is ellentmondani látszó "ellenbizonyítékot" meg az asztalra fogsz csapkodni.

A prekoncepció a tudományos gondolkodás halála.


Gondolkodj el, érdemes e itt bárkinek bármit leírnia, kíváncsi vagy-e az objektív tényekre, vagy csupán megerősítést keresel a véleményednek.

Ha az utóbbi, kár is folytatni.

2020. szept. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!