Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A gyengébbek kirekesztése...

A gyengébbek kirekesztése biológiai igény? És ha tegyük fel a kirekesztett nem lenne akkor a rangorban következő gyengével tennék ugyanazt?

Figyelt kérdés
2020. okt. 6. 10:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%

"A gyengébbek kirekesztése biológiai igény?"

Mondjuk inkább úgy, evolúciós, ösztönös viselkedés. Persze a kultúra ezt többé-kevésbé próbálja felülbírálni, de amúgy igen, még bennünk van.


"És ha tegyük fel a kirekesztett nem lenne akkor a rangorban következő gyengével tennék ugyanazt?"

Nem feltétlenül. Kialakulhat olyan csoport, ahol rangsor van, mégis elfogadják egymást.

2020. okt. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a következő már nem annyira gyenge, így maradhat.
2020. okt. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz gyenge alatt?
2020. okt. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

így van, mit értesz gyenge alatt? pl. az a csoport, amelyik következetesen kirekeszti a nyüzüge kis tudóspalántáit, hosszabb távon hátrányban lesz a többihez képest

amúgy bár a természetben könyörtelen a verseny, de nem minden állatfaj egyedei tiporják egymást, sőt (proszociális fajok, illetve euszociális fajok - utóbbiak egyedei önmagukban teljesen életképtelenek, pl. méhek)

2020. okt. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
A "gyengét" itt általános értelemben kell érteni, tehát korlátozott képességű.
2020. okt. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ a helyzettől is; például a farkasoknál ha az anya úgy „érzi”, hogy valamelyik utóda életképtelen, akkor azt nem szoptatja, viszont a megöregedett társakat nem hagyják sorsukra.
2020. okt. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
A legszebb emberek akikkel valaha találkoztam mind számkivetettek voltak, "gyengéknek" csúfoltak. Pedig olyan gyönyörű volt a lelkük, de a barbár többség egyszerűen nem hagyta őket élni. Ilyenkor ugrik be az embernek, hogy a Föld maga a pokol a jó és kedves emberek számára.
2020. okt. 6. 12:43
 8/23 A kérdező kommentje:

3


Péládul ha valaki érzékeny, érzelgős. Vagy esetleg csendes.


Lehet, hogy legbelül gyönyörű emberek, de az állatok akkor is gyengének fogják találni, mert nincsenek benne konfliktusokban, nem osztanak ki másokat, nem törtetnek anyagi célok iránt (mert számukra más dolgok fontosak).

2020. okt. 6. 13:49
 9/23 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy legbelül gyönyörű emberek, de az állatok akkor is gyengének fogják találni, mert nincsenek benne konfliktusokban, nem osztanak ki másokat, nem törtetnek anyagi célok iránt (mert számukra más dolgok fontosak)."


Ezt inkább nevezném társadalmi kirekesztésnek, mint biológiainak. Sajnos ma ez a bevett viselkedési forma, hogy érvényesítsd magad és taposs el másokat. Együtt jár a félreértett kapitalizmussal és az ebböl fakadó fogyasztói társadalommal. Lehet valaki sikeresebb anyagilag mint mások, viszont ha körbe nézünk egyre több a lelki beteg egyén.


#1-es válaszával is egyet értek, a korlátozott képességüek evolúciós alapon kiesnek a sorból, mivel ezzel az (tág értelemben vett) alkalmazkodó képességük is kisebb.

2020. okt. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Értem. Ilyen szempontból én is ki vagyok közösítve, bár nem tartom gyönyörűnek a lelkemet (?), de talán így értem mire gondolsz.

Részben azért a számkivetettséget választjuk, mert nem akarunk közösséget vállalni a törtetőkkel, haszonlesőkkel. Szóval nem teljesen érzem igaznak azt, hogy ők közösítenek ki. A piszkálódás akkor kezdődik, ha az egyik a fejébe veszi, hogy azért szigeteled el magad, mert többnek tartod magad nála.

Nehéz megtalálni azt a közeget így, aminek szerves tagja lehetsz, de nem lehetetlen. Plusz amint belekerülsz egybe, a többiek mindig próbálnak bevonni dolgokba.


Ja és nem vagyok pszichológus, de már eleve rossz, ha az érzelgősségre vagy csendességre gyengeségként gondolsz. Vannak emberek, akik sokra értékelik ezt és az ő szemükben nem gyengeség. Mindenkinek a világon nem lehet megfelelni, de ettől még nem leszel gyenge.

2020. okt. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!