Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Arra vagyok kíváncsi, hogy a...

Arra vagyok kíváncsi, hogy a gravitáció és a törvények, meg a Föld védelmezői honnan származnak? Mi hozta létre ezeket?

Figyelt kérdés

2020. okt. 13. 14:55
1 2 3
 1/27 Tislerics Máté ***** válasza:
70%
2020. okt. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Ennyi? És az a pont vagy szingularitás hogy a fenébe került oda? Mert attól még valahonnan és valahogyan származnak a törvényeket. Pl. a gravitáció ami téged a földön tart. Vagy pedig a robbanások, a legelső kvarkok és a többi.
2020. okt. 13. 15:04
 3/27 anonim ***** válasza:
93%
Nem kérdező, azok a "robbanások" nem azok, amikre gondolsz. De amit tudni szeretnél, nem lehet elmagyarázni. Gondolj arra, a differenciálegyenletek megoldásának magyarázatát (megértését) sem vállalnád, pedig azt százszor könnyebb lenne elmondani is, megérteni is.
2020. okt. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Wadmalac ***** válasza:
82%

Az a helyzet, hogy nem tudjuk, mitől, hogyan épültek fel, jöttek létre azok a természeti törvények, amik ezt a világot irányítják.


Első tipp az lenne, hogy valaki ilyennek teremtette.

A vallások erre hajlanak.


De ha a teremtésnek más egyértelmű jelét nem látod ebben a világban, akkor azért ez eléggé gyenge lábon áll.


A természeti törvények olyan harmóniát mutatnak, hogy ha nem ilyenek lennének, akkor nem simán más lenne az univerzum, hanem valószínűleg nem is lenne.

Mi ennek az oka?

Ha nem a teremtés, akkor a válasz eléggé önmagát megmagyarázó: éppen mert máshogy nem is létezhetne.

Azt mondjuk, az ősrobbanás, bármi is volt az valójában, hozta létre a világunkat, a téridőt, a törvényeket, az anyagot stb.

Nem tudhatjuk, hányszor történt előttünk hasonló, ami NEM tudott létrehozni egy univerzumot, éppen mert nem hozott létre harmonizáló törvényeket.

Vagy pedig éppen az a lényeg, hogy ez az egyetlen lehetséges út, a harmonikus törvényrendszer létrejötte is kötelező út, magasabb törvények által meghatározottan, amiket még nem ismerünk.


Nem tudjuk.


Egy dolgot magyarázz el nekem, mi akar lenni ez a Föld védői.

A Galaxis őrzőit ismerem, jó film, de ez nem ugrik be. :D


A Van Allen övre gondolsz és-vagy a magaslégköri ózonra?

2020. okt. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Ez igaz, de a vallás nem tudás, csak hit.


Én ezt mondom: Nem tudom a pontos válaszokat a forrásokra, de szerintem egy intelligens tervező, Isten a forrás :)


így jó? :) de a semmi nem csinál semmit :D

2020. okt. 13. 16:35
 6/27 anonim ***** válasza:
81%
Az, hogy nem tudod, vagy jelenleg nem tudják a világ létrejöttének pontos alapjait az nem azt jelenti hogy teremtették. Ez nem így működik, szépen sorban halad a tudomány és magyarázza meg az összes vallási bullshitet, egyenletekkel, szimulációkkal, törvényekkel. El fog jönni az az idő is amikor megmagyarázzák pontosan az univerzum lérejöttét is. Persze lehet dajkamesékben hinni, a jövőben úgy fogják kinevetni a vallásos embereket mint mi a laposföld hívőket.
2020. okt. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
85%

'' de a semmi nem csinál semmit ''


az a semmi, ami most még semminek tűnik az valójában valami , csak még nem tudjuk , hogy mi,

pl. sötét anyag , sötét energia , valószínű , hogy ezek hatással voltak , vannak , a kialakult természeti törvényekre.

2020. okt. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Tislerics Máté ***** válasza:
82%

Az ősrobbanás ténye valóban felvet filozófia problémákat: Pl.: Ha valóban az ősrobbanásnál alakult ki a tér is az idő, akkor ami "előtte" volt az amúgy is értelmezhetetlen lenne számunkra. Hiszen nem "volt" idő...


Én örülök annak, hogy ilyen durva filozófia kérdések merülnek fel. Ez arra utal, hogy valami nagy felfedezés küszöbén állunk. :) Talán a mindenség elmélete (TOE) feloldja majd ezt a paradoxont...

2020. okt. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
94%

"Nem tudom a pontos válaszokat a forrásokra, de szerintem egy intelligens tervező, Isten a forrás :)"

állítottál valamit, állást foglaltál, most ezt neked kéne alátámasztani és megvédeni.

2020. okt. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
96%

A világunkat az ősrobbanás hozta létre, és a törvények egy része a világ tulajdonságaiból következik.

Azt, hogy az ősrobbanást és az alaptörvényeket mi hozta lére, MÉG nem tudjuk.


De ha te azt mondod, hogy egy isten, akkor mi a búbánatos ...t keresel a TUDOMÁNY fórumon?

Menj át a vallásra, ahol majd az 5000 hívő elmagyarázza neked, hogy CSAKIS az ő istene hozhatta létre, nem a másik 4999.

2020. okt. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!