Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért dugul el az ember orra,...

Miért dugul el az ember orra, mikor lefekszik aludni?

Figyelt kérdés

2020. okt. 17. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Mert sokat cigizel lefekvés előtt. Nekem akkor szokott.
2020. okt. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát én nem dohányzom
2020. okt. 17. 11:07
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Jól is teszed!
2020. okt. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
A vérnyomás változása miatt.
2020. okt. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sejtettem hogy hasonló van a háttérben. Köszi!
2020. okt. 17. 22:50
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincs köze a vérnyomáshoz. Az orrban a levegő szűréséhez nyálka képződik (egészséges embernél normál mértékben), ez folyós, de sűrűsödik. Másfelől az egyes szervek adott felfüggesztéssel (izmokkal, inakkal) rendelkeznek. Ha lefekszel, megváltozik a szervek súlyból következő hatása a környezetére. Ettől több dolog is történhet, a konkrét eset csak konkrét helyzet és egészségi állapot alapján magyarázható. Egyik ok, hogy a váladék eltömi, megváltoznak a légzési viszonyok, ez fokozhatja is ezt a helyzetet. Egy másik ok, hogy nem háton, hanem oldalt fekszik az ember, az izmos ellazulnak (de nem egyformán), egyik szerv ezáltal nyomja a másikat. Gyakori olyan apró anomália, amit ébren észre se vesz az ember (apró megfázás, gyulladás, megváltozott váladékösszetétel stb.) Kitágulhat az orr nyálkahártyája, ezáltal szűkül a járat, ami további tágulást idéz elő (irritáció). És még számos apró ok.

Ha tartós és mindig azonos, érdemes megemlíteni a háziorvosnak. Ha rendszertelen apró eltérések, hát így működik az ember.

2020. okt. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Meg van olyan is, hogy nazális ciklus, keress rá.
2020. okt. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!