Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az emberi faj kihalása után...

Az emberi faj kihalása után melyik állatból fejlődne ki a következő,az emberhez fogható agyi képességekel rendelkező,uralkodó faj?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy sikerül kiírtani magunkat egy kis atomháborúval és/vagy biofegyver vírussal.


Ezek után melyik lenne az az állatfaj amelyikből kifejlődik az, amely az emberhez mérhető inteligenciával és képességekkel rendelkezik és létrehoz egy új civilizációt a régi romjain?



2020. okt. 25. 02:04
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Ha van kivétel, akkor az is megfigyelés.
2020. okt. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Gorillák is full növényevők.
2020. okt. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
54%
Gorrilla főemlős, kicsit más. Egyebbként az ember agya pont akkor lett nagyobb a többi főemlősénnel, amikor attert a zsakmány szerzesre.
2020. okt. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Miért lenne más, ha főemlős?
2020. okt. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok, a 9-es és 13-as kommenteket szeretném csak megerősíteni.

Ahogy már írtam, a fáról lemászó őseink pont amiatt egyenesedtek fel, hogy a rájuk leső ragadozókra már a távolban rálássanak. Ők maguk növényevők voltak, esetleg rovarokat ehettek még.

Az emberi agy fejlődése tényleg akkor ugrott meg, amikor megismertük a tüzet. A hús, főleg sütve, alkalmas a nagyobb agy életben tartására. A tűz a ragadozók elijesztése végett biztonságérzetet adott, s fényt vitt az éjszakába. Szintén fontos, hogy a későbbiekben vele munkálták meg a fémeket, s fűttötték otthonaikat. A vízi lények ezért is vannak hátrányban, mert ők a tűzzel nem tudnának mit kezdeni.

2020. okt. 26. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

"A vízi lények ezért is vannak hátrányban, mert ők a tűzzel nem tudnának mit kezdeni„


De ha kimásznának a vízből akkor már feltalálhatnák a tüzet is.


Persze a delfineknek most még nincs szükségük rá.

2020. okt. 26. 05:42
 17/30 Wadmalac ***** válasza:
100%
Patkány. Alacsonyan specializált, mindenevő, intelligens, jó túlélő, nincs sok természetes ellensége, szapora, jól fejlett falkaszerveződéssel, már most idomulva van az urbánus környezethez is.
2020. okt. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

"mindenevő, intelligens, jó túlélő, nincs sok természetes ellensége, szapora, jól fejlett falkaszerveződéssel, már most idomulva van az urbánus környezethez is„


Ez a kutyákra is ráillik.

2020. okt. 26. 09:21
 19/30 Tislerics Máté ***** válasza:

Talán meglepő lesz a válaszom, de valószínűleg egyikből sem:


Sok állat használja azt, amit mi kreativitásnak vagy elvont gondolkodásnak nevezünk. A problémamegoldás, eszközhasználat is, gyakorinak számít az állatvilágban. A legtöbb állat mégis megreked egy kis termetű rágcsáló értelmi szintjén. És nem csak ma: A valaha élt összes! állatfajra ez jellemző. Az emberi intelligencia nagyon egyedülállónak számít, tehát semmi okunk azt feltételezni, hogy más állatoknál is indokolt lenne az ilyen fokú intelligencia kialakulása. Nyilván megtörténhet, (hisz velünk is megtörtént) de ennek minimális az esélye ha abból indulunk ki, amit már ismerünk:


Egy faj akkor válik sikeressé, ha képes szaporodni. Így tud elterjedni és specializálódni (még jobban) a környezetéhez. Az intelligencia segíthet ebben, de nem feltétele a sikeres fejlődésnek. Szóval az emberre jellemző intelligencia vagy megjelenik, vagy nem. És mivel csak ránk jellemző ez a fajta értelmi szint, jogosan feltételezhetjük, hogy baromi nagy mázli kell, hogy egy faj pont ezt a fajta fejlődési irányt válassza.


De tegyük fel hogy egy ma élő állatfaj 100 millió év múlva olyan okos lesz mint mi: Durva de még ez sem jelenti azt, hogy fejlett civilizációkat fog építeni magának. Még az ember is csak nemrég kezdte le kiaknázni az intelligenciáját. Anatómiai szempontból 200.000 éve semmit sem változtunk a kövületek alapján. Az első barlangrajzok ennek ellenre csak 50.000 évesek. Tehát 150.000 ezer évig úgy éltünk mint kb.: a csimpánzok de az agyunk pont ilyen barázdált és nagy volt, mint ma. Ez furcsának tűnik, de ha belegondolunk ez sem annyira megdöbbentő: Amig nem alakult ki a beszéd, írás, tanulás, oktatás, addig el sem tudtuk képzelni, mire lehetünk képesek. Tehát nem elég csak okosnak lenni. Kell hozzá még egyfajta tudományos gondolkodásra való hajlam is. Egyfajta késztetés a világ ok-okozati összefüggéseinek megértésére. És fejleszteni kell mindent, ami ehhez szükséges lehet. Pl.: közös nyelvet kell kitalálni, közös időszámítást, kezdetleges erkölcsi szabályokat, stb. Ha ez nem történik meg, akkor szintén megreked az állat egy nálunk sokka alacsonyabb értelmi szinten...

2020. okt. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Ez a kutyákra is ráillik."

Igen, ott konkrétan a specializáltsággal van a baj.


Egy patkánymancs simán jó alap a kéz kifejlődéséhez.

A kutya lába nem nagyon.

Márpedig a manipulációs képességre nagy szükség van.

2020. okt. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!