Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Tejútrendszerben élnek...

A Tejútrendszerben élnek földönkívüliek?

Figyelt kérdés
Hatalmas galaxis, így kellene hogy éljenek itt is. Bár ki tudja, semmi bizonyíték nincs rá, hogy csak a Naprendszerben is éljenek nem?

2020. okt. 27. 13:50
1 2
 1/17 Wadmalac ***** válasza:
79%

Nem tudjuk és nincs semmi statisztikai alapunk tippelni.


Ha találunk máshol életet a Naprendszeren belül, az ad némi alapot az élet gyakoriságának tippelésére, addig fene tudja.

2020. okt. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Épp most írtam ki én is egy ilyen kérdést.

A kérdésre válaszolva,szerintem igen.

Sőt! Akár a Marson is nagy eséllyel élhetnek mikor organizmusok,de gondolom te az intelligens, "okos" földön kívüli élőlényekre gondoltál.

2020. okt. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Wadmalac ***** válasza:
87%

Én is nehezen képzelném el, hogy egy ekkora univerzumban egyedi véletlenek vagyunk.

De a más élet lehet tőlünk túl messze, térben és időben is.

Még akkor sem biztos, hogy megtudunk egymásról bármit, ha csak a mi univerzumunkban ezernyi helyen van élet, ezek közt még akár intelligens is.

2020. okt. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
35%
Nem Nem Nem
2020. okt. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2020. okt. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
2020. okt. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

*mikroorganizmusok

2-es vagyok

2020. okt. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Tehát lehet ,hogy vannak még.
2020. okt. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%

hát ha a baktérium szintű életformákat is földönkívülinek tekinted, akkor jelenlegi biológiai és csillagászati ismereteink alapján tippelve elég nagy rá az esély, hogy élnek (persze amíg nincs bizonyíték, addig többé-kevésbé minden csak elméleti spekuláció)

egy technológiailag velünk legalább egyező szinten álló civilizáció léte már más kérdés

2020. okt. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
18%

Orion csillagkép Rigel és Betelgeuse csillagok.

Az orion csilagkép e két csillagrendszeréből jön a legtöbb földönkívüli entitás a földre.

2020. okt. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!