Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az Ivmercetin gyógyíthatja a...

Az Ivmercetin gyógyíthatja a koronavírust? Csodaszert találtak?

Figyelt kérdés
Nagy a verseny az ellenszer kidolgozásáért nem véletlen most kerülnek elő új gyógyszerek. Magyarország a Resemvidírre esküszik. Szlávik azt mondta az a jó. Azt gyártjuk állami pénzből. Egy barátom egy magyar származású orvos professzor videoját ajánlotta figyelmembe, aki egy másik kiejthetetlen nevű új gyógyszerről beszél. Még nem is láttam végig a videot, de nagyon izgatott lettem. Szerinted ez használ majd? https://www.youtube.com/watch?v=hlc3pfgdhJ8&feature=youtu.be..

2020. nov. 5. 11:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mi ezt honnan tudjuk? 🙂 A gyakori közönségének csak kevés százalékának van olyan képesítése hogy ebben érdemben tudjon írni. Nem értek hozzá, úgyhogy csak remélni tudom hogy hatni fog.
2020. nov. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2*Sü ***** válasza:
100%

Pedig a videó elég szépen összefoglal mindent, nem tudom mit lehetne hozzáfűzni. Maximum összegezni lehet: Az Ivermectin egy ígéretesnek tűnő szer, de mivel jóval nagyobb dózisban hatásos a vírus ellen, további klinikai vizsgálatok szükségeltetnek. Az ígéretesnek tűnő eddigi kísérleti eredmények bár tényleg ígéretesek, nem elégségesek az alacsony vizsgált esetszám, meg néhány metodikai probléma miatt.


Nyilván érdemes más a klinikai vizsgálatokon, engedélyezésen átesett gyógyszerek körében kutakodni, ezek használata kevésbé macerás, mint egy új gyógyszert elvinni az engedélyezésig. De mérsékelt optimizmussal kell fogadni az ilyen híreket, egy-egy gyógyszer tűnhet in vitro, vagy klinikai környezetben kis mintán ígéretesnek, aztán később kiderülhet, komoly, figyelembe veendő mellékhatásai miatt nem alkalmazható széles körben, vagy a hatékonysága koránt sem annyira jó, mint amilyennek tűnt, és maximum gyógyszerkoktél egyik összetevőjeként van jelentős, de koránt sem tökéletes gyógyhatása. Majd ha lesznek további kutatási eredmények, utána lehet megmondani, hogy az Ivermectin mennyire jó, vagy sem.

2020. nov. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!